Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Astra Giurgiu a terminat la egalitate, scor 1-1 (1-1), partida disputată, luni seară, pe teren propriu, cu Universitatea Craiova, în etapa a XVII-a a campionatului Ligi 1 la fotbal.

Sousa a deschis scorul pentru Astra, în minutul 18, după o lovitură liberă executată perfect de către Constantin Budescu, în fața porții. Oltenii au restabilit egalitatea în prelungirile primei reprize, prin reușita lui Alex Cicâldău.

Astra rămâne pe locul 12, cu 17 puncte, iar în  etapă următoare va juca pe 23 ianuarie în deplasare, la Sepsi OSK Sf. Gheorghe. În runda a 18-a, Universitatea Craiova primește vizita celor de la Viitorul, sâmbătă, 23 ianuarie, ora 21.00.

Au evoluat echipele:

Astra Giurgiu: Lazar (Popa ’27)- De Sousa, Graovac, Găman, Şerban (Canadjija ‘9) – Crepulja – Stahl (V. Gheorghe ’46), Răduţ, Budescu, Bruno – Montini (Merloi ’72).

Antrenor: Eugen Neagoe

CSU Craiova: Pigliacelli – Vlădoiu, Bălaşa, Constantin, Bancu – Nistor (Căpăţână ’83), Matei, Cicâldău – Cîmpanu, Mamut (Ivan ’63), Ofosu (Baiaram ’63).

Antrenor: Corneliu Papură.