Argețul Mihăilești a fost a fost învinsă sâmbătă, 1 august, de CSA Steaua București, la scor de maidan (8-1), în barajul de promovare în Liga 3. La pauză, echipa CSA Steaua conducea deja cu 2-1.
În repriza a doua jucătorii celor de la Argeșul Mihăilești au cedat fizic și le-au permis „militarilor” să facă spectacol.
Au marcat: Ovidiu Morariu (2), Valentin Bărbulescu (34), Florin Răsdan (53), Liviu Băjenaru (55), Andrei Antohi (63,73), Vlad Nițu (78), Alin Robu (90+2) / Daniel Rotaru (23)
CSA Steaua: Meila – Neagu, Morariu, Bactar, A. Ilie – Băjenaru, Bărbulescu – Răsdan, Enceanu, Zaharia – Elek
Au mai jucat: Neagoe, Antohi, Mihai, Robu, Vlad Nițu
Antrenor: Daniel Oprița
Argeșul Mihăilești: Mihalcea – Fegu, Mitroi, Rotaru, Burcă – N. Bucă, Nicola – Manea, Păun, Moraru – V. Bucă.
Au mai jucat: Mehedințeanu, Grigore,  Vălimăreanu, Răuță
Antrenor: Costel Olteanu
STEAUA BUCUREȘTI – ARGEȘUL MIHĂILEȘTI  8-1 (2-1)
Stadion: ”Vasile Enache” (Modelu – Călăraşi);
Arbitru: Adrian Illyeş (Ploieşti); Asistenți: Ștefan Dumitrache (Palanca – Prahova) și Bianca Florea (Ploieşti); Observatori: Liviu Seceanu (Galaţi) și Ionel Niculae Brînduşă (Călăraşi).