Sâmbătă, 25 iunie 2022, de la ora 17:30, stadionul Astra din Giurgiu a fost gazda partidei dintre Victoria Adunații Copăceni și CS Păulești, manșa retur a barajului de promovare în Liga a 3-a.

În retur, pe teren propriu, cu o atmosferă spectaculoasă pentru acest nivel, campioana județului Giurgiu, Victoria Adunații Copăceni, a comis-o inexplicabil. Victoria Adunații Copăceni a pierdut meciul retur, de pe teren propriu, scor 1-3, cu campioana județului Prahova, CS Păulești și a ratat promovare în Liga a 3-a.

CS Păulești s-a impus în fața unui adversar despre care majoritatea specialiștilor spuneau că este favorit, după meciul tur. Prahovenii au dat lovitura prin C.Vasile în minutele 34 și 37 și Comnoiu minutul 90+1. Pentru gazde a marcat I. Andrei minutul 53.

Ratarea promovării în Liga a 3-a a celor de la Victoria Adunații Copăceni reprezintă un nou eșec marca AJF Giurgiu.

Stadion: Marin Anastasovici (Giurgiu – Giurgiu)

Victoria Adunaţii Copăceni – CS Păuleşti 1-3 (0-2) [în tur 1-0].

Au marcat: I. Andrei 53/C. Vasile 34, 37, Comnoiu 90+1.

VICTORIA: Duţă – Ionică, M. Toreţoiu, D. Stanciu, A. Toreţoiu – Tudoroiu, Tănase, Ciupitu – I. Marin, A. Costin, Frunză.

Antrenor: Petrişor PĂUNESCU.

Au mai evoluat: I. Andrei şi M. Păun.

CS PĂULEŞTI: Nedelcu – Ţugui, A. Ştefan, G. Năstase, Căpraru – Ruptureanu, L. Dumitru, Neacşu, Ursu – C. Vasile – Comnoiu.

Antrenor: Florin PRIPU.

Au mai evoluat: Săulea, Buză, Enciu, Leca şi D. Mihai

Cartonaş roşu: Ionuţ Marin 90+7 (Ad. Copăceni)

Arbitri: Ene Mihai Laurențiu (Bucureşti – Bucureşti)-A1: Necula Mihaiță (Bucureşti – Bucureşti)-A2: Călin Daniel (Bucureşti – Bucureşti)

Observatori: Gligoraș Adrian (Târgovişte – Dâmboviţa), Ionescu Dragoş (Bucureşti – Bucureşti)