top-2                                                                     Foto: Imagini de arhivă  

 Joi, 3 octombrie, în incinta unui restaurant elegant din Giurgiu a avut loc festivitatea de premiere a firmelor care au dat dovadă de rezistentă pe o piață instabilă cum este cea din România.         S-au scos astfel în evidență, tenacitatea, profesionalismul precum și practicarea unui management eficient de către deținătorii acestor societăți ce activează în domenii diverse.

 Pornind de la afirmatia  președintelui Camerei de Comert, Industrie si Agricultura Giurgiu , dr. Alexandru Epingeac,care releva faptul că :  Oamenii de afaceri din Giurgiu au demonstrat ca se pot obtine rezultate bune si foarte bune in perioade grele”, putem merge mai departe spunand  ca multi din cei care au fost nominalizati la acest eveniment s-au facut remarcati nu numai la nivel local ci si la nivel national.

Devenit deja traditie, “Topul Firmelor” a fost onorat de reprezentantii a câtorva zeci de societăți din domenii diverse de activitate atât din municipiu cât si din județ.

Printre cele mai importante organizatii comerciale,industriale,turistice sau de servicii s-au numarat:

  1. La categoria Microintreprinderi – activitati de editare a produselor software – s-a evidentiat Andi Soft SRL care a obtinut locul 1
  2. Intreprinderi mici si mijlocii – activitati de realizare a softului la comanda – POWERTECH IT SERVICES SRL, locul intai

Activitati de servicii privind tehnologia informatiei – INFO GRUP SRL – locul 1.

  1. La categoria Industrie – microintreprinderi – societatea AVANTI SRL a detinut locul 1 fiind recunoscuta, de asemenea, in Topul Firmelor Nationale.
  2. Fabricarea painii si produselor de patiserie – primul loc – PANDAVID SIM SRL – Mihailesti

Locul 2 – PANDAVID JCL SRL – Bolintin Vale

Categoria intreprinderi mici – locul 1 EUROPA STAR SERVICE SRL – Adunatii Copaceni; locul 2 VLADOR SRL – Giurgiu; locul 3 ARGO 91 SRL – Giurgiu

Categoria microintreprinderi (Fabricarea biscuitilor si piscoturilor;fabricarea prajiturilor si produselor de patiserie) – locul 1 DOLCE PAN GOLD SRL- Giurgiu

locul 2 – TANO PROD IMPEX – Remus

Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei si produselor zaharoase:  YUKSEL IMPEX – Mihailesti – loc 1

  1. Intreprinderi mici – categoria Distilarea, rafinarea si mixarea bauturilor alcoolice – VINALCOOL S.A. Giurgiu loc 1

Microintreprinderi – PAMARTEX TEXTIL SRL – loc 1

  1. Productia de tesaturi- microintreprinderi – PAMARTEX TEXTIL SRL Giurgiu -loc 1

Fabricarea altor articole si accesorii – NISSINTEX FASHION – Remus – loc 1

  1. Microintreprinderi – activitati de tiparire – TAMOGRAPH SRL – Sabareni – loc 1

Loc 2 – TIPOGRAFIA KRONOS SRL – Giurgiu

  1. Fabricarea produselor obtinute din prelucrarea titeiului

DELTA GAS LNC SRL – Giurgiu – primul loc

  1. Fabricarea gazelor industriale si fabricarea altor produse chimice organice – ROV PRODUCTION SRL – Uzunu – loc 1

POLL CHIMIC SA – Giurgiu – loc 1

10 Fabricarea preparatelor farmaceutice – CONCORDIA HOLDING SRL – Calugareni – loc 1

  1. Fabricarea materialelor din material plastic pentru constructii

Intreprinderi mici – TC CONSTRUCT SRL – Giurgiu – loc 1

  1. Operatiuni de mecanica generala – intreprinderi mijlocii – VOESTALPINE STEEL SERVICE CENTER ROMANIA – loc1
  2. Constructia de nave si structuri plutitoare – intreprineri mari – SHIPYARD ATG GIURGIU – loc 1
  3. Fabricarea de mobile – EUROMOBILA PROD – Giurgiu loc1
  4. Fabricarea bijuteriilor si articolelor similare din metale si pietre pretioase SAFIR 94 IMPEX SRL FILIALA MIHAILESTI
  5. Cultivarea cerealelor, plantelor leguminoase si producatoare de seminte oleaginoase – AGROZOOTEHNICA SA MIHAILESTI – loc1
  6. Activitati pentru cresterea animalelor – V D BRUG SRL NAIPU- loc1
  7. Silvicultura – R.N.P. ROMSILVA – ADMINISTRATIA PARCULUI NATURAL COMANA RA loc1
  8. Constructii – CONSAL TRADE SRL – Giurgiu- loc1
  9. Lucrari de instalatii sanitare, de incalzire si aer conditionat-

CRISIR INSTAL SRL – loc 1

  1. Repararea masinilor – WORLD ACDC INDUSTRY SRL REMUS – loc1
  2. Captarea, tratarea si distrubutia apei – APA SERVICE SA – Giurgiu

Loc 1

  1. Transporturi urbane, urbane si metropolitane de calatori – intreprinderi mici – MOTOTOLEA COM SERV SNC – Valea Dragului loc1
  2. Inchirierea si subinchirierea bunurilor imobiliare proprii sau inchiriate Intreprinderi mijlocii – ADMINISTRATIA ZONEI LIBERE S.A. Loc 1 ; intreprinderi mici – PARC TEHNOLOGIC SI INDUSTRIAL GIURGIU NORD loc1
  1. Activitati de contabilitate si audit financiar – intreprinderi mici- GHE STUBEANU 2000 SRL – loc1; microintreorinderi – CONTEXPERT CENTRUM loc1

Vom aminti cateva nume carora le-au fost înmânate atât diploma de onoare cât si cea de excelență:

– AMM SRL,ADMINISTATIA ZONEI LIBERE GIURGIU,ANDI SOFT SRL, APA SERVICE SA, ELCO TRADE SRL, DELTA GAS SRL, EUROCAR SERVICE GIURGIU SA, INFO GRUP, GHE STUBEANU SRL, REOS PRODUCTION SRL, RBC PRODUCTIE PUBLICITARA, PAN DAVID JCL SRL, 5 ART INOX SRL. ALPHA GAS, , PANEBO, OPTIFARM, PATY SRL. 

Editorul publicației Jurnal giurgiuvean s-a clasat pe  locul 1 la presă , primind la rândul său premiul de excelență pentru prestațiile sale din ultimii ani. 

Dupa festivitatea de premiere invitatii au fost incantati de acordurile unei formatii din Teleorman precum si de bucatele alese.

(Jurnal)