luni, aprilie 28, 2025
Jurnal giurgiuvean
Acasă Actualitate Timp de trei zile, o puștoaică de doar câțiva ani va reprezenta Giurgiu la un important concurs de tenis

Timp de trei zile, o puștoaică de doar câțiva ani va reprezenta Giurgiu la un important concurs de tenis

0
Timp de trei zile, o puștoaică de doar câțiva ani va reprezenta Giurgiu la un important concurs de tenis

Adelina Ușăînchisă va participa în perioada 28 – 30 noiembrie la Turneul Campionilor 2020, organizat de Elite Tenis Club în București.
La acest turneu vor fi prezenți copiii care au terminat pe locul I la cel puțin un turneu Tenis 10 în perioada 1aprilie – 31 octombrie.
Adelina și-a asigurat participarea la acest turneu important prin întreaga sa activitate competițională, ea a urcat de mai multe ori pe treapta cea mai înaltă a podiumului în perioada amintită.
În ciuda condițiilor dificile impuse de pandemie, micuții tenismeni și antrenorul Cătălin Paraschiv au continuat să se antreneze, iar rezultatele nu au întârziat să apară, după cum se vede. 

(Jurnal)

VREMEA

Giurgiu
cer senin
5.2 ° C
5.2 °
5.2 °
72 %
2.2kmh
0 %
lun
17 °
mar
17 °
mie
21 °
J
24 °
vin
19 °
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com