Sâmbătă, 5 februarie, antrenorul Dunării Giurgiu, prof. Dorian Gîrlea, și-a verificat jucătorii într-un amical cu F.C. Bolintin Malu Spart, locul 2 în seria Nord, în Liga a 4-a giurgiuveană.

Partida s-a disputat pe stadionul „Gogu Gîrlea” din Port, iar giurgiuvenii s-a impus cu scorul de 2-1 (0-0), prin golurile marcate de Blaga în minutele 64 și 82. Pentru echipa oaspete a marcat Tescu min. 49.

Gazdele au trimis balonul de două ori în bară în repriza secundă. Următorul amical pentru echipa giurgiuveană se va disputa sâmbătă, 12 februarie, pe stadionul din Port,  jucând de această dată cu Real Drăgăneasca, locul 6 în Seria Nord, Liga 4, giurgiuveană.

S.C.M. Dunărea 2020 Giurgiu – FC Malu Spart  2 – 1 (0-0)

Dunărea Giurgiu: Văduva – Dumitru, Ghiță, Pascu, Clinchevici – Tănase, Asan – Florescu, Dima, Blaga – N Bucă.

Au mai jucat : Dapcea, Popescu

Antrenor: Prof. Dorian Gîrlea

F.C. Bolintin Malu Spart: Copil – Voicu, Tudorache, Istrate, Neacșu – Ianuși, Tudor – Sin, G. Ilie, Huțan – Tescu.

Au mai jucat: Ivan, Matei

Antrenor: Ștefan Ianusi

Rezultate înregistrate în intersezon de „alb-albaștri”

Dunărea Giurgiu  –  Astra Giurgiu                      1-4