AcasăActualitateSportPrimul meci al anului, primul egal pentru Astra în confruntarea cu Gaz...

Primul meci al anului, primul egal pentru Astra în confruntarea cu Gaz Metan

Astra Giurgiu a scos un punct în etapa a 22-a a Ligii I, în primul meci oficial din noul an, după ce a terminat la egalitate, scor 1-1, partida cu Gaz Metan Mediaș, susţinută vineri, în deplasare.
Punctul obținut de Astra este important, având în vedere că echipa a evoluat fără trei piese de bază: Alibec, Begue și Mrzljak.
Gazdele au reuşit deschiderea scorului, în minutul 45, prin Nasser Chamed cu o lovitură perfectă de cap. În partea a doua, Astra a apăsat pedala de accelerație și a egalat prin Butean în minutul 67, după ce acesta a ridiculizat doi fundași medieșeni. Până la final, nu s-a mai marcat, echipa din Giurgiu apărându-se foarte bine.
Astra Giurgiu acumulează 32 de puncte și se menține pe locul 6, ultimul din play-off. Etapa viitoare,giurgiuvenii întâlnesc, pe terenul propriu, echipa constănțeană Viitorul.
Echipele:
Gaz Metan Mediaş: Pleşca – Creţu, M. Constantin, I. Cristea, Trif – Ivanov, L. Aurelio – Olaru (Mendes ’88), Chamed (Mailat ’68), Ely Fernandes – Yazalde (Rondon ’65).
Antrenor: Edwand Iordănescu
Astra Giurgiu: Lazar – Erico (Biceanu ’40), Bejan, Cestor – Belu-Iordache, Butean, N. Roşu, V. Gheorghe (Balaure ’59), Radunovic – Zoua, Llullaku (Crişan ‘90+1).

NOTA

Vă rugăm să folosiți un limbaj decent în comentariile pe care le lasati. Folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii se vor sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit. Site-ul jurnalgiurgiuvean.ro nu răspunde pentru opiniile postate în rubrica de comentarii. Responsabilitatea formulării acestora revine integral autorului comentariului!