Dunărea Giurgiu a învins, duminică, pe terenul din Port, cu scorul de 2-0, echipa Viitorul Vedea, în etapă a 3-a, ultima din Zona 1, a mini campionatul Ligii a 4-a, pentru desemnarea Campioanei Județului  Giurgiu, la fotbal.

Din aceasta confruntare au ieșit scântei, giurgiuvenii aruncând-se cu înverșunare în atac din primele minute. Prima parte a jocului s-a încheiat la egalitate 0-0,dar și cu eliminarea lui Asan de la Dunărea și  Furnică de la Vedea, pentru o altercație între cei doi jucători. Giurgiuvenii au deschis scorul prin Blaga (min.60),din penalty, acordat corect de arbitru Ionuț Ciurilă, la un fault în suprafața de pedeapsă.

Din minutul 79, Dunărea, evoluează în nouă jucători, Negoiță fiind eliminat pentru cumulul de cartonașe galbene. În continuare, în prim plan au fost însă municipali, care au forțat decisiv, reușind să mai puncteze o dată prin Toni Constantin, în ultimul minut al meciului, cu o execuție de senzație, din corner.

VIITORUL VEDEA: M. Popa – Bătineţu, Furnică, R. Marin, V. Coman (cpt.) (83 Lascarache) – Bădilă (79 Slabu), A. Croitoru, Iofcea, A. Preda, Crîşmariu – Cercel.
Antrenor: Virgil LASCARACHE

DUNĂREA GIURGIU: Văduva – H. Gheorghe (46 Dăianu), Pascu, Vrabie, Florescu – Negoiţă, T. Constantin, Clinchevici – Dima (81 G. Mina), Asan (cpt.), Blaga (90 Bechir)
Antrenor: Dorian GÎRLEA
Dunărea Giurgiu, Spicul Izvoru, Victoria Adunații Copăceni și Maxima Hobaia, merg mai departe în semifinalele mini-campionatului ligii a 4-a, pentru desemnarea Campioanei Județului Giurgiu la fotbal ediția 2020-2021.