Duminică, 24 octombrie, s-au jucat meciurile etapei a 8-a, din Liga a 5-a giurgiuveană, o rundă cu destule meciuri interesante. A fost o etapă a gazdelor, cu 5 victorii acasă, trei victorii în deplasare și patru rezultate de egalitate. Omerta Stoenești a fost umilită pe teren propriu de Litoral Gostinu cu scorul de 0-5, iar CS Pădureni a fost făcută KO în deplasare. 

Meciul Puieni – Vlad Țepeș s-a omologat cu 3-0 pentru oaspeți, dat fiind că echipa din Puieni nu a avut asistență medicală la joc, ceea ce a dus la amendarea acestora cu suma de 300 de lei.

Vă prezentăm rezultatele și clasamentele din cele două serii

Rezultatele etapei a 8-a, seria Sud

AS Prundu – Amicii Giurgiu 1-0

Omerta Stoenești – Litoral Gostinu        0-5

AS Greaca – Săbărelul Ciocoveni           4-1

Olimpia Malu – Pro Gostinu  amânat

Viitorul Puieni-  Agro Gold Vlad Țepeș       0-3

Victoria Adunații Copăcenii 2 – Vlad Șoimii Ghizdaru   3-3

Inter Valea Dragului – Unirea Frătești        5-0

Fortuna Herești    –    stă

Jocul dintre echipele Olimpia Malu și Pro Gostinu a fost amânat pentru o data stabilită de Comisie, în urma carantinării localitații Malu.

CLASAMENT

1.Inter Valea Dragului 18p

2.Pro Gostinu 17p

3.Victoria Adunații Copăceni  16p

4.AS Greaca 14p

5.Litoral Gostinu 13p

6.AS Prundu 12p

7. Amicii Giurgiu 12p

8.Agro Gold Vlad Țepeș 10p

9.Olimpia Malu 9p

10.Săbărelu Ciocoveni 9p

11.Vld Șoimii Ghizdaru 7p

12.Omerta Stoenești 7p

13.Fortuna Herești 6p

14.Unirea Frătești 4p

15.Viitorul Puieni 4p

Rezultatele etapei a 8-a, seria Nord

Viitorul Tîntava II – CS Pădureni 5-2

Zmeii Ogrezeni II – Viitorul Goleasca    2-2

Progresul Palanca – Unirea Cosoba     3-3

AS Crevedia Mare – ACS Mihai Vodă   4-1

Tineretul Vadu Lat – Maxima Hobaia II  2-3

CS Buturugeni – Petrolul Roata II         1-1

Unirea Ghimpați –    stă

CLASAMENT

1.Petrolul Roata II 15p

2.Progresul Palanca 15p

3.Zmeii Ogrezeni II 14p

4.Viitorul Tîntava II 13p

5.AS Crevedia Mare 13p

6.Unirea Cosoba 10p

7.Unirea Ghimpați 9p

8.CS Buturugeni 9p

9.CS Pădureni 9p

10.Tineretul Vadu Lat 8p

11.ACS Mihai Vodă 6p

12.Viitorul Goleasca 6p

13. Maxima Hobaia II 3p

(Costel Spînu)