FOTBAL/ Program tur Liga 3- Seria 4, ediția 2022-2023 județul Giurgiu

0
263

Federația Română de Fotbal a stabilit sâmbătă, programul meciurilor din viitorul sezon al Ligii a III-a.Astfel, în prima rundă de campionat, programată pe data de 27 august,de la ora 18,00,Astra Giurgiu va evolua pe terenul  echipei din județul Argeș,REAL BRADU.

Programul turului echipelor din Seria 4 Liga 3, la FOTBAL:

                       ETAPA 1 ORA , 18:00

27.08.22 FCSB 2 – FC PUCIOASA

27.08.22 REAL BRADU – ASTRA GIURGIU

27.08.22 POPEȘTI- LEORDENI – FLACĂRA MORENI

27.08.22 MUSCELUL CÂMPULUNG  –  UNIREA BASCOV

27.08.22 CS DINAMO BUCUREȘTI  –  CS TUNARI

                ETAPA 2 ORA  17:00

03.09.22 FC PUCIOASA  – CS TUNARI

03.09.22 UNIREA BASCOV – CS DINAMO BUCUREȘTI

03.09.22 FLACĂRA MORENI – MUSCELUL CÂMPULUNG

03.09,22 ASTRA GIURGIU  –   POPEȘTI- LEORDENI

03,09.22 FCSB 2 – REAL BRADU

                         ETAPA 3 ORA  17:00

10.09,22 REAL BRADU    – FC PUCIOASA

10,09.22 POPEȘTI- LEORDENI   – FCSB 2

10.09.22 MUSCELUL CÂMPULUNG  – ASTRA GIURGIU

10.09,22 CS DINAMO FLACĂRA MORENI

10,09.22 CS TUNARI UNIREA BASCOV

                   ETAPA 4 – ORA  17:00

17.09.22 FC PUCIOASA  –  UNIREA BASCOV

17,09,22 FLACĂRA MORENI – CS TUNARI

17.09.22 ASTRA – CS DINAMO BUCUREȘTI

17.09.22 FCSB 2 – MUSCELUL CÂMPULUNG

17.09.22 REAL BRADU – POPEȘTI- LEORDENI

                  ETAPA 5 – ORA  17:00

24.09.22 POPEȘTI- LEORDENI FC PUCIOASA

24.09.22 MUSCELUL CÂMPULUNG  –  REAL BRADU

24.09.22 CS DINAMO  BUCUREȘTI  – FCSB 2

24.09.22 CS TUNARI – ASTRA GIURGIU

24.09.22 UNIREA BASCOV – FLACĂRA MORENI

                     ETAPA 6 – ORA 15:00

01.10.22 FC PUCIOASA – FLACĂRA MORENI

01,10,22 ASTRA GIURGIU – UNIREA BASCOV

01.10.22 FCSB 2   –  CS TUNARI

01.10.22 REAL BRADU  – CS DINAMO BUCUREȘTI

01.10.22 POPEȘTI- LEORDENI  – MUSCELUL CÂMPULUNG

                    ETAPA 7-ORA 15:00

08.10.22 MUSCELUL CÂMPULUNG – FC PUCIOASA

08.10.22 CS DINAMO  BUCUREȘTI – POPEȘTI- LEORDENI

08.10.22 CS TUNARI – REAL BRADU

08.10.22 UNIREA BASCOV – FCSB 2

08.10.22 FLACĂRA MORENI – ASTRA  GIURGIU

              ETAPA 8 – ORA 15:00

15.10,22 FC PUCIOASA – ASTRA GIURGIU

15.10.22 FCSB 2 – FLACĂRA MORENI

15.10.22 REAL BRADU  – UNIREA BASCOV

15.10.22 POPEȘTI- LEORDENI – CS TUNARI

15.10.22 MUSCELUL CÂMPULUNG  – CS DINAMO

                   ETAPA 9 -ORA 15:00

22.10.22 CS DINAMO –  FC PUCIOASA

22.10.22 CS TUNARI  – MUSCELUL CÂMPULUNG

22.10,22 UNIREA BASCOV – POPEȘTI- LEORDENI

22,10.22 FLACĂRA MORENI  –  REAL BRADU

22.10.22 ASTRA GIURGIU  – FCSB 2

    La finalul primei faze a campionatului, primele patru clasate se vor califica în play-off, iar ultimele șase vor evolua în play-out. Apoi, primele două clasate în play-off merg la barajul de promovare, iar ultimele două clasate în play-out vor retrograda în ligile județene.

(Costel Spînu)