FOTBAL/ Liga a IV-a, SERIA SUD: Real COLIBAȘI a realizat prima surpriză a Campionatului

0
388

Întrecerile primului eșalon fotbalistic al județului Giurgiu au continuat la sfîrșitul săptămânii trecute, cu partidele programate în cadrul etapei a III-a, seria Sud.

Performera acestei etape este Victoria Adunații Copăceni  care în etapa de sîmbătă s-a impus pe teren propriu cu un scor de maidan: 10-0,  în întânlirea cu  Viitorul Vedea.
Prima surpriză a acestui campionat, Real Colibași a câștigat cu 5-3 pe teren propiu în fața unei  echipe cu tradiție din acest eșalon, Energia Remuș.
Opartidă interesantă s-a derulat pe stadionuul din Braniștea,acolo unde echipa Dunărea Oinacu a învins la limită,  scor 2-1, pe Unirea Izvoarele. În minutul 1 gazdele deschid scorul din corner , dar imediat oaspeții egalează. În minutul 15, jucătorii din Oinacu  trec pe apa sâmbetei un penalty. De remarcat că la finalul jocului fotbaliștii de la Dunărea Oinacu au contabilizat 9 cartonașe galbene.
Dunărea Giurgiu a învins la scor:  5-0, pe teren propriu pe Gloria Comana și păstrează locul secund în seria Sud. Municipalii au însă un meci mai puțin jucat.

Dunărea Giurgiu și Victoria Adunații Copăceni  sunt pe de departe principalele pretendente la câștigarea campionatului.