AcasăActualitateFOTBAL FEMININ. ”Carmen București” s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei...

FOTBAL FEMININ. ”Carmen București” s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României!

”Carmen București” (foto) , a învins, pe teren propriu, cu scorul de 3-0 (1-0), echipa CSM Alexandria, în faza optimilor de finală a Cupei României la fotbal feminin.

Fetele de la ”Carmen București” au deschis scorul în minutul 27 prin  Giorgiana Vasile din lovitură liberă,  din afara careului mare.

A doua repriză, a fost o joacă pentru bucureștence, care au mai punctat de două ori prin Bianca Sandu (minutele 84 și 90). Echipa Carmen  continuă să arate o formă  bună și după înfrângerea din prima etapă a play-off-ului din Liga 1.

E prematur să spunem că avem o primă candidată la câștigarea Cupei României, dar nu greșim dacă spunem că fotbalistele de la ”Carmen București” au confirmat așteptările și s-au calificat  în sferturile de finală ale Cupei României, feminin.

CS Carmen București – CSM Alexandria 3-0 (1-0). Au marcat: G. Vasile (min. 27), B. Sandu ( min. 84 și 90).

CARMEN: Krzyzaniak – Michalopoulou, G. Vasile, Stanciu, Sarkanaite, Realista, B. Sandu, Chiper, Do Nascimento, Mihalache, Preda. Antrenor: Raluca Simes
Au mai evoluat: Obreja, Bawn Lung, Atanasova.
Rezerve neutilizate: Edwards, Biscoveanu, Bardea, Dragu, Neacșu, Sondore.

Cupa României Fotbal Feminin – Rezultatele Optimilor :

AFK Csikszereda Miercurea Ciuc  -AFC Universitatea Galati      3 – 0

FC CFR 1907 Cluj SA  – AS FC Universitatea Cluj                       0-17

ACS Liceenii Topolog  – Farul Constanţa                                       1-3

Fotbal Club Rapid 1923 SA  -AFC Fair Play Joc Cinstit                 6-2

ACS Piroş Security Protect  -Politehnica Timișoara                        0-7

AS CS Carmen Bucureşti 1937  – CSM Alexandria                        3-0

Clubul Sportiv Gloria 2018 Bistriţa-Năsăud – ACS Vasas Femina  1-0

AFC Hermannstadt  –  ACS Banat Girls                                          0-10

NOTA

Vă rugăm să folosiți un limbaj decent în comentariile pe care le lasati. Folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii se vor sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit. Site-ul jurnalgiurgiuvean.ro nu răspunde pentru opiniile postate în rubrica de comentarii. Responsabilitatea formulării acestora revine integral autorului comentariului!