AcasăActualitateFOTBAL Feminin. ”Carmen București” s-a calificat în semifinalele Cupei României!

Vineri,14 aprilie, echipa de fotbal feminin Carmen București ( foto), a câștigat meciul disputat  pe Stadionul ”Astra” din Giurgiu în compania formației Politehnica Timișoara, ocupanta primului loc, în prima ligă, contând pentru sferturile de finală ale Cupei României.

Carmen a învins cu scorul de 1-0 (1-0). Bucureștencele își iau astfel revanșa în fața echipei de pe Bega, după ce  pierduse cu 3-2 meciul de la Giurgiu, din prima etapă a play-off-ului Ligii I-a , rezultat înregistrat după pauză.

Fetele de la Carmen București au câștigat în fața Politehnicii Timișoara cu scorul de 1-0 (1-0). A marcat: Obreja în min. 39.

Echipa aliniată la startul partidei:

CARMEN: Krzyzaniak – Michalopoulou, Vasile, Stanciu, Sarkanaite, Realista, Sandu, Cristea, Obreja, Kara-Jouli, Lung. Antrenor: Raluca Simes

Au mai evoluat în repriza secundă: Do Nascimento, Neacșu, Preda și Toma.

NOTA

Vă rugăm să folosiți un limbaj decent în comentariile pe care le lasati. Folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii se vor sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit. Site-ul jurnalgiurgiuvean.ro nu răspunde pentru opiniile postate în rubrica de comentarii. Responsabilitatea formulării acestora revine integral autorului comentariului!