Astra Giurgiu, a întâlnit pe teren propiu,  în etapa a 3-a din Liga 1 , play-out, formația FC  Argeș, de care a fost învinsă,  scor  final      0-1.

Singurul gol al meciului a fost marcat de Cephas Malele, în minutul 76, din penalty. „Centralul” Andrei  Antonie a acordat lovitură de la 11 metri în minutul 76, după ce Boe-Kane l-a tras de tricou pe Turda în propriul careu.

Echipa giurgiuveană nu a putut mai mult, iar argeșenii nu au încercat altceva decât jocul defensiv. În minutul 90+2, a fost eliminat tehnicianul Eugen Neagoe (Astra), după un schimb de replici cu arbitrul Antonie.

După meci antrenorul  giurgiuvenilor Eugen Neagoe, a criticat maniera de arbitraj a bucureșteanului.

Au evoluat echipele:

Astra: Lazar – Raspopovic, Graovac, Găman, Lamanje – G. Şerban (Crepulja ’18), Boe-Kane, Wuethrich (Canadjija ’74) – Merloi (Stahl ’74), Krpic (Montini ’63), V. Gheorghe .

Antrenor: Eugen Neagoe

FC Argeş: Greab – Tofan, Maric, Turda, Muşat – Meza Colli, I. Şerban (Boldor ’90) – Grecu (Drăghici ’63), Palic (Honciu ’82), Dumitru – Malele.

Antrenor: Andrei Prepeliţă

Au arbitrat: Antonie Andrei (Bucureşti )-A1: Bucsi Imre-Laszlo (Sfântu Gheorghe )-A2: Vornicu Adrian (Iaşi )

R1: Mladinovici Horia Gabriel (Bucureşti )

Obs: Ciubotariu Liviu (Galaţi – Galaţi)

(Costel Spînu și Fotografii: Costel Nicolae )