Fotbalul în sală a fost punctul de atracţie la sfârşitul săptămânii, la Giurgiu, acolo unde sâmbătă,19 ianuarie şi duminică 20 ianuarie, s-a jucat pentru etapa a III-a și a IV-a, a „Cupei de Iarnă”. Meciurile disputate în cele două zile ale sfârșitului de săptămână au adus un număr mare de goluri în Sala Sporturilor. Recordul de reuşite a fost înregistrat la partida Voința Daia – Olimpia Malu, încheiată cu scorul de 10 -1. Campioană a județului, AFC Singureni, a depăşit cu 4-2 pe rivala Energia Remuș. Goluri multe s-au marcat şi la meciul Spicul Izvoru – Viitorul Putineiu. Fotbaliștii de la Izvoru au reușit să înscrie de nu mai puțin  de opt ori în poarta celor din Putineiu, victoria aceasta aducându-le și poziția de lider al Grupei A.
De remarcat evoluţia echipei Viitorul Vedea, care se dovedeşte a fi cea mai completă echipă a competiţiei, cu execuţii decisive atât în defensivă, cât și la finalizare.
Rezultatele înregistrate la Cupa de Iarnă:
GRUPA  A, Etapa a-III-a
SÂMBĂTĂ,19 IANUARIE
ORA 10,00  ENERGIA REMUȘ   –   AS IEPUREȘTI             6-1       
ORA 12,00  SPICUL IZVORU      –   VIITORUL PUTINEIU   8-3  
ORA 14,00  VOINȚA SLOBOZIA   –  PRO  GOSTINU          3-2       
AFC  SINGURENI                         –      STĂ       

GRUPA B, Etapa a III-a

SÂMBĂTĂ,19 IANUARIE
ORA 11,00  VIITORUL VEDEA    –   RAPID CLEJANI          8-5       
ORA 13,00  DUNĂREA GIURGIU –  AGRO VLAD ȚEPEȘ    5-3   
ORA 15,00   VOINȚA DAIA            –  OLIMPIA MALU         10-1         
AS MIHAI BRAVU                       –   STĂ
 GRUPA  A, Etapa  a- IV-a
DUMINICĂ, 20 IANUARIE
ORA  11,00  AVÎNTUL PUTINEIU  –  VOINȚA SLOBOZIA   3-5   
ORA  13,00  AS IEPUREȘTI          –  SPICUL IZVORU       3-4        
ORA  15,00  AFC SINGURENI      –   ENERGIA REMUȘ     4-2       
PRO  GOSTINU                             –            STĂ
GRUPA B, Etapa  a IV-a
DUMINICĂ, 20 IANUARIE
ORA  10,00  AGRO VLAD ȚEPEȘ – VOINȚA  DAIA               3-5            
ORA  12,00  RAPID   CLEJANI      – DUNĂREA GIURGIU     3-3  
ORA  14,00  AS MIHAI BRAVU      –  VIITORUL VEDEA        1-1    
OLIMPIA  MALU                            –             STĂ  
Clasament după etapa a 3-a și a 4-a
   GRUPA  A
1. AS SPICUL IZVORU             4     3     1    0    21-12    10 P.
2. CS ENERGIA REMUŞ          4    3    0    1    23-9          9 P                     
3. AFC SINGURENI                  3    2    1    0    12-5          7 P                    4. AS VOINŢA SLOBOZIA         3     2     1    0   12-9         7 P                   5. AS IEPUREŞTI                      3     0      1   2    6-12       1 P                    
6. AS PRO GOSTINU 2018       3     0     0    3    6-12        0 P                    
7 .  AS VIITORUL PUTINEIU      4     0    0     4    9-28        0 P 
   GRUPA B
1. CSM DUNĂREA GIURGIU       4     3    0     0   24-8      10 P
2. AS VIITORUL VEDEA               4     3   0     1   22-12    10 P
3. AS MIHAI BRAVU                     3     2    1    0     23-3      7 P
4. AS VOINŢA DAIA                      3      2     0    1    18-9     6 P
5. CS RAPID CLEJANI                 3      0      1    2    8-24    1 P  
6. AS AGRO GOLD VL. ŢEPEŞ    4      0     0    4   13-30    0 P
7. AS OLIMPIA MALU                    3      0      0    3   2-24    0 P
ETAPA VIITOARE – SÂMBĂTĂ , 26 IANUARIE
ORA 10,00  SPICUL IZVORU – SINGURENI            GRUPA   A
ORA 11.00  DUNĂREA GIURGIU – MIHAI BRAVU                  B
ORA 12.00  VOINŢA SLOBOZIA – IEPUREŞTI                       A
ORA 13.00  VOINŢA DAIA – RAPID CLEJANI                         B
ORA 14.00  PRO GOSTINU – VIITORUL PUTINEIU                A
ORA 15.00  OLIMPIA MALU – VLAD ŢEPEŞ                          B
ENERGIA REMUŞ Şi VIITORUL VEDEA                    stau
ETAPA VIITOARE –  DUMINICĂ, 27 IANUARIE
ORA 10.00  RAPID CLEJANI – OLIMPIA MALU       GRUPA     B
ORA 11.00  IEPUREŞTI – PRO GOSTINU                                A
ORA 12.00  MIHAI BRAVU – VOINŢA DAIA                               B
ORA 13.00 SINGURENI – VOINŢA SLOBOZIA                          A
ORA 14.00 VIITORUL VEDEA – DUNĂREA GIURGIU               B
ORA 15.00 ENERGIA REMUŞ – SPICUL IZVORU                    A
(Jurnal)