Duminică 1 iulie, la Sala de Sport” din localitatea 23 August, județul Constanța, a avut loc Cupa Yorga Litoral 2018, Editia a II-a, competitie din calendarul sportiv național al Federației Române de Arte-Marțiale, la care  au participat aproximativ 170 de sportivi de la 10 cluburi din țară, printre care și sportivii giurgiuveni de la Clubul  C.S. Aquila Giurgiu. Elevii  antrenați de  prof. Ion Chelu au obținut nu mai puțin de 39 de medalii!

  1. I) MEDALII DE AUR = 19

1.TATAOANA DAVID            -Fighting, -69kg, Tineret

2.TUINEA RAZVAN                -Ne-waza, -73kg, Juniori I

3.RADU  ANDREI                    -Fighting   -73kg,Juniori I

4.PEICULEASA CLAUDIU     -Fighting,  -66kg, Juniori I

5.PEICULEASA CLAUDIU     -Ne-waza,  -66kg, Juniori I

6.DIDE ANDREI                       -Fighting,   -55kg ,Juniori I

7.RISTEA TEODORA               -Fighting,   -55kg, Juniori II

8.RISTEA TEODORA               -Ne-waza,   -55kg, Juniori II

9.BREZAIE DAVID                  -Fighting,    -34kg, Juniori III

10.BREZAIE DAVID                -Ne-waza,   -34kg, Juniori III

11.NECULCEA DRAGOS        -Fighting    -24kg ,Juniori II

12.NECULCEA DRAGOS        -Fighting    -24kg ,Juniori III

13.NECULCEA DRAGOS        -Ne-waza   -26kg ,Juniori III

14.MIHAI STEFAN                   -Ne-Waza  -24kg, Juniori III

15.DAVID PETRU                    -Fighting     -24kg,Juniori III

16.GOICIU DANIEL                 -Fighting    -22kg, JunioriII

17.GOICIU DANIEL                 -Fighting   -22kg, JunioriIII

18.GOICIU DANIEL                 -Ne-waza   -22kg, JunioriIII

19.DUMITRACHIOAIA OCTAVIAN -Ne-waza -20kg, Juniori III

  1. II) MEDALII DE ARGINT = 17

1.RADU ANDREI                    -Fighting   -69kg, Tineret

2.TATAOANA DAVID           – Fighting, -73kg, Juniori I

3.RADU ANDREI                    -Ne-waza  -73kg, Juniori I

4.BIRLAN ANDREI                 -Ne-waza   -66kg, Juniori I

5.VACARU PAUL                   -Fighting,   -66kg, Juniori I

6.DIDE ANDREI                      -Ne-waza    -55kg ,Juniori I

7.RISTEA TEODORA              -Fighting,    -48kg, Juniori I

8.RISTEA TEODORA              -Ne-Waza,   -48kg, Juniori I

9.CRETU MARIUS                     -Fighting     -37kg ,Juniori II

10.CRETU MARIUS                   -Ne-waza    -37kg ,Juniori II

11.BREZAIE DAVID                  -Fighting,    -34kg, Juniori II

12.BREZAIE DAVID                  -Ne-waza,    -34kg, Juniori II

13.DAVID PETRU                      -Ne-waza,    -24kg, Juniori III

14.NECULCEA DRAGOS          -Ne-waza     -26kg,Juniori II

15.MIHAI STEFAN                    -Fighting       -24kg Juniori III

16.GOCIU DANIEL                    -Ne-waza       -22kg, Juniori III

17.DUMITRACHIOAIA OCTAVIAN -Ne-waza -20kg, Juniori III

III) MEDALII DE BRONZ = 3

1.TUINEA RAZVAN                -Fighting, -73kg, Juniori I

2.BIRLAN ANDREI                 -Fighting   -66kg, Juniori I

3.VACARU PAUL                    -Ne-waza, -66kg, Juniori I