AcasăActualitateSportVictorie fără drept de apel a Astrei împotriva celor de la Poli...

Victorie fără drept de apel a Astrei împotriva celor de la Poli Iași

Astra Giurgiu a învins luni, pe teren propriu, cu scorul de 4-0 (1-0), formaţia Poli Iaşi, într-un meci din cadrul etapei a XV-a a Ligii I. Au marcat: Budescu ’27 şi ’81, V. Gheroghe ’76 şi ’86.Gazdele au avut o repriză superioritate numerică. Francisc Cristea a intrat într-un dialog aprins cu arbitrul Ovidiu Hațegan, imediat după ce acesta a pus capăt primei reprize. Cum mai avea un „galben” în minutul 21, jucătorul moldovenilor l-a văzut și pe al doilea, fiind eliminat. Budescu a marcat un gol direct din corner şi altul după o execuţie spectaculoasă. După victoria împotriva celor de la Poli Iași, echipa giurgiuveană rămâne pe loc de play-off după 15 etape jucate în sezonul regular.
Iată, mai jos, componența fiecăreia dintre cele două echipe ce au evoluat pe stadionul „Marin Anastasovici” din municipiu:
Astra Giurgiu: Lazăr – Graovac, Tamaș, Dima – Fl. Matei (Begue ’61), G. Simion (Răduţ ’51), Crepulja, Radunovici – V. Gheorghe, Alibec, Budescu (D. Gheorghe ’84).
Antrenor Bogdan Andone;
Poli Iaşi: Târnovanu – Gallego, Mihalache, Diallo, Bădic – Breeveld, Passaglia – Horşia (Carlone ’53), F. Cristea, Popadiuc (Haţiegan ’77) – A. Cristea (Bălan ’66).
Antrenor Mihai Teja.
Arbitri: Ovidiu Haţegan – Sebastian Eugen Gheorghe, Radu Adrian Ghinguleac – Iulian Călin; Observatori: Adrian Vidan, Marin Petrache.
Universitatea Craiova – Dinamo Bucureşti                 4-1
După disputarea tuturor acestor meciuri, clasamentul Ligii I la fotbal arată astfel:

NOTA

Vă rugăm să folosiți un limbaj decent în comentariile pe care le lasati. Folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii se vor sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit. Site-ul jurnalgiurgiuvean.ro nu răspunde pentru opiniile postate în rubrica de comentarii. Responsabilitatea formulării acestora revine integral autorului comentariului!