vineri, februarie 14, 2025
Jurnal giurgiuvean
Acasă Actualitate Transferuri intersezon la Astra, 2018-2019

Transferuri intersezon la Astra, 2018-2019

0
Transferuri intersezon la Astra, 2018-2019
Pe lângă cele două transferuri reusite, Astra e gata să-l aducă pe Japonezul Takayuki Seto. Jucătorul de 32 de ani ar putea reveni la Astra. El plecase în liga secundă niponă, la Ventforet Kofu. Mijlocașul defensiv mai are o ofertă din Lituania. Seto este străinul cu cele mai multe meciuri în Liga 1, peste 263.
VENIRI:
Romario Pires, 30 de ani,  ultima dată fiind legitimat în prima ligă israeliană la Maccabi Petah Tikva, a semnat cu Astra pînă în vara anului 2020. 
Fundașul central Constantin Dima a ajuns sub comanda lui Costel Enache. Internațional de juniori, născut în anul 1999, format la Dinamo, cu prezențe în Liga 1, trecut apoi pe la Sepsi Sf. Gheorghe și Viitorul.  
 PLECĂRI: 
 Mengolo, Koukou (contracte reziliate), Bahamboula (Constantine) și Chipirliu (Gloria Buzău).
Laurenţiu Buş a pleacat de la Astra Giurgiu şi s-a întoars la FC Botoşani.
Plamen Iliev intrase în ultimele șase luni de contract cu Astra Giurgiu, iar portarul în vârstă de 27 de ani s-a transferat în această iarnă la Ludogoreț Razgrad, echipă pentru care mai evoluează românii Adi Popa, Claudiu Keșeru și Cosmin Moți.
(Jurnal)

VREMEA

Giurgiu
cer acoperit de nori
3.9 ° C
3.9 °
3.9 °
76 %
0.8kmh
100 %
vin
10 °
sâm
6 °
Dum
1 °
lun
0 °
mar
1 °