La Sala Sporturilor Szabo Kati din Sfântu Gheorghe s-a desfășurat, în perioada 2-3 noiembrie a.c., Cupa României de Ju-Jitsu 2019, și Cupa CSM Sfântu Gheorge la Ju-Jitsu, Ediția a IV-a.
Competiția a fost organizată de Federația Română de Arte Marțiale, Departamentul de Ju-Jitsu, în colaborare cu Clubul Sportiv Municipal (CSM) Sfântu Gheorghe și Clubul Sportiv SAMURAI OPS Sfântu Gheorghe, cu sprijinul autorităților locale.
La această competiție au participat peste 400 de sportivi de la 13 cluburi din întreaga  țară. 
La acest eveniment din calendarul sportiv național, au participat și 17 sportivi de la Clubul Sportiv Aquila Giurgiu, pregătiți de prof.Ion Chelu, obținând 30 de medalii      (19 de aur, 9 de argint și 2 de bronz). Aceste rezultate deosebit de bune vin pe fondul unei bune pregătiri excepţionale a sportivilor pregătiți de prof.Ion Chelu, antrenorul coordonator al lotului Național de Jj-jitsu al României.
Rezultatele sportivilor noștrii au fost după cum urmează:
1.       PEICULEASA  CLAUDIU  /  Fighting  / -77Kg /  Seniori
2.       PEICULEASA  CLAUDIU  /  Fighting  / -77Kg  /  U21
3.       PEICULEASA  CLAUDIU  /  Ne-Waza   / -77Kg  /  U21
4.       RADU  ANDREI  / Fighting / -81Kg / U18
5.       TUINEA  RĂZVAN  / Ne-Waza  / -81Kg  / U18
6.       VĂCARU  PAUL   /  Fighting  /  -66Kg  / U18
7.       BIRLAN  CIPRIAN  /  Ne-Waza   /  -66Kg  / U18
8.       RISTEA  TEODORA  /  Fighting  / -52Kg / U16
9.       RISTEA  TEODORA  / Ne-Waza    / -52Kg / U16
10.   CREȚU MARIUS /  Fighting /  -46Kg  / U18
11.   CREȚU MARIUS /  Fighting /  -46Kg  / U16
12.   DIDILA  ALEX  /  Fighting  /  -42Kg  /  U12
13.   DIDILA  ALEX  /  Ne-Waza   /  -42Kg  /  U12
14.   BREZAE  DAVID / Fighting  /  -38Kg  /  U12
15.   BREZAE  DAVID /  Ne-Waza   /  -38Kg  /  U12
16.   DUMITRĂCHIOAIA  OCTAVIAN   / Fighting  / -27Kg / U12
17.   MIHAI  ȘTEFAN  /  Fighting / -27Kg / U12
18.   GOCIU  DANIEL  / Fighting  /  -24Kg  /  U10
19.   GOCIU  DANIEL  /  Ne-Waza   /  -24Kg  /  U10
 Medalii de argint:
1.       TUINEA  RĂZVAN  /  Fighting  / -81Kg  / U18
2.       RADU  ANDREI  / Ne-Waza  / -81Kg / U18
3.       BIRLAN  CIPRIAN  /  Fighting   /  -66Kg  / U18
4.       VĂCARU  PAUL   /  Ne-Waza     /  -66Kg  / U18
5.       DIDE  ANDREI  /  Ne-Waza  /  -60Kg  /  U18
6.       CAPSA  ADELIN /  Fighting   /  -27Kg  / U12
7.       CAPSA  ADELIN /  Ne-Waza     /  -27Kg  / U12
8.       MIHAI  ȘTEFAN  /  Ne-Waza     / -27Kg / U12
9.       C.S. AQUILA  Giurgiu / Total General
 Medalii de Bronz:
1.       DIDE  ANDREI  /  Fighting   /  -60Kg  /  U18
2.       MIHAI  CRINA  /  Fighting   / -32Kg  / U12
(Jurnal)