AcasăActualitateSportRemiză în meciul Academica Clinceni – Astra Giurgiu, în etapa a...

Remiză în meciul Academica Clinceni – Astra Giurgiu, în etapa a 25-a din Liga 1

Sâmbătă după amiază, la Clinceni, faţă în faţă într-un meci din etapa  25 -a a Ligii 1 la fotbal, s-au aflat Academica din localitate şi Astra Giurgiu. Meciul s-a terminat la egalitate 1 – 1, după ce la pauză „Acadimicienii” au condus cu 1-0.Ilfovenii au deschis scorul în minutul 43, prin atacantul Adrian Popa, care a șutat senzațional, din voleu, de la 16 metri.
În partea a doua a jocului, giurgiuvenii au izbutit să restabilească egalitatea prin Sulejman Krpic în minutul 69, după o pasă de geniu a lui Răduț.
Gazdele au făcut un pas greşit, iar poziţia lor de play-off este ameninţată de Uță, care a învins la Mediaș. După aceast egal, Academica Clinceni se situează pe locul 6 din Liga 1, cu 36 puncte obținute.
De cealaltă parte, Astra Giurgiu rămâne tot pe poziția 10 din Liga 1, cu 29 de puncte strânse.
Au evoluat echipele:
Academica Clinceni: Vâlceanu – Achim, Gardoş, Patriche (Bilali ’77), Pârvulescu – Cordea, Cascini (Moulin ’76), Cebotaru (Ventura ’67), A. Popa – Chunchukov, Longher (Rusescu ‘5, Tănase ’67).
 Antrenor: Ilie Poenaru.
Astra Giurgiu: Lazar – Raspopovic (Sousa ’72), Găman, Graovac, Bruno – Pahonţu (Wuethrich ‘5), Boe-Kane, Crepulja (Răduţ ’55) – Stahl, Montini (Krpic ’55), V. Gheorghe (Canadjija ’72).

NOTA

Vă rugăm să folosiți un limbaj decent în comentariile pe care le lasati. Folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii se vor sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit. Site-ul jurnalgiurgiuvean.ro nu răspunde pentru opiniile postate în rubrica de comentarii. Responsabilitatea formulării acestora revine integral autorului comentariului!