O femeie din Galați, beată și fără permis, a fost prinsă la volan, cu doi copii în mașină VIDEO

0
298

Miercuri dimineața, pe 9 iunie, în jurul orei 01.30, polițiștii Biroului Rutier Galati au fost sesizați cu privire la faptul că un echipaj al Politiei Locale Galati a oprit în trafic, pe strada Traian, un autoturism care se deplasa sinuos, scrie monitoruldegalati.ro.

Polițiștii au constatat ca la volanul autoturismului se afla o femeie, de 38 de ani, din municipiul Galati, din verificări rezultând ca aceasta nu deține permis de conducere pentru nicio categorie de vehicule.

Mai mult, fiind testată cu aparatul etilotest, a rezultat valoarea de 0,90 mg/l alcool pur în aerul expirat. Femeia este cercetată pentru comiterea infracțiunilor de conducere a unui vehicul sub influenta alcoolului și conducere fără permis.

În filmarea postată de Monitorul de Galați, femeia glumește cu polițiștii și le spune ca a furat mașina, în timp ce cei doi copii aflați în mașină râd și le dau asigurări oamenilor legii ca nu este adevărat.


Recunoaște ca a băut, și precizează ce: vin de țară.
Întrebată de polițiști daca s-a gândit ca le pune în pericol viața copiilor, răspunde senină, da.