Întrecerile actualei stagiuni a celui de-al doilea eșalon fotbalistic al județului au continuat la sfârșitul săptămînii trecute, cu meciurile din cadrul rundei cu numărul 20 din seria Sud, respectiv etapa a 17-a din seria Nord, a returului de campionat. 

Cel mai categoric succes a fost al echipei AS Prundu care s-a impus cu scorul de 7- 2 în întâlnirea în care a primit vizita formației Olimpia Malu. Tot un scor de maidan s-a înregistrat și în seria Nord, Tineretul Vadu Lat a râs pe teren propriu de Unirea Ghimpați… scor 7- 1.

Rezultatele etapei a 20-a, Liga a 5-a, seria Sud: 

Vld Șoimii Ghizdaru – Pro Gostinu                        1-5

Unirea Frătești – Agro Gold Vlad Țepeș                1-1

Inter Valea Dragului – Fortuna Herești                  2-0

Victoria Adunații Copăceni 2 –  Amicii  Giurgiu      0-3

Viitorul Puieni – Litoral Gostinu                              0-3

AS Prundu – Olimpia Malu                                     7-2

Omerta Stoenești – AS Greaca                              1-1

Săbărelu Ciocoveni                                               STĂ

Clasament:

1.Inter Valea Dragului              48p

2.AS Prundu                            39p

3.Săbărelul Ciocoveni             37p

4.Pro Gostinu                          35p

5.Litoral Gostinu                      33p

6.AS Greaca                           31p

7.Olimpia Malu                       30p

8.Amicii 2015 Giurgiu            30p

9.Victoria Adunații Copăceni  23p

10.Vdl Șoimii Ghizdaru          21p

11.Fortuna Herești                 21p

12.Agro Gold Vlad Țepeș      17p

13.Unirea Frătești                  14p

14.Omerta Stoenești             14p

15.Viitorul Puieni                     4p

Pentru a 2-a neprezentare la jocuri, echipa Unirea Frătești a fost penalizată cu 3 puncte.

Rezultatele etapei a 17-a, Liga a 5-a, seria Nord: 

Unirea Cosoba- Viitorul Tântava 2              3-0

ACS Mihai Vodă- Viitorul Goleasca           5-1

Maxima Hobaia 2- Zmeii  Ogrezeni 2        0-2

Petrolul Roata 2- Progresul Palanca          5-4

CS Buturugeni  -AS Crevedia Mare           1-2

Tineretului Vadu Lat – Unirea Ghimpați      7-1

CS Pădureni                                             STĂ

Clasament:

1.Petrolul Roata II     34p

2.Viitorul Tântava II    28p

3.CS Pădureni          26p

4.Tineretul Vadu Lat 25p

5.Progresul Palanca 25p

6.ACS Mihai Vodă   23p

7.CS Buturugeni     23p

8.Unirea Ghimpați 23p

9.AS Crevedia Mare 23p

10.Zmeii Ogrezeni II 20p

11.Unirea Cosoba 19p

12.Viitorul Goleasca 9p

13. Maxima Hobaia II 6p

(Costel Spînu)