AcasăActualitateSportLiga 1:Dunărea Călărași - Astra Giurgiu 1-2 (0-2)

Liga 1:Dunărea Călărași – Astra Giurgiu 1-2 (0-2)

Astra Giurgiu s-a impus în deplasare, cu scorul de 2-1, în fața echipei Dunărea Călărași, într-un meci din etapa cu numărul XVIII a Ligii 1 la fotbal.
Astralii au deschis scorul în minutul 11 prin Filip Mrzljak,cu un şut de la marginea careului, după ce Alibec i-a aşezat balonul. Șapte minute mai tîrziu, Butean îl găseşte foarte bine pe Begue în faţa porţii, iar jucătorul francez pune latul şi trimite mingea în plasa porţii apărate de Lungu. 2-0, la pauză, pentru oaspeți.
Repriza secundă a fost una a călărășenilor, care au avut numeroase acţiuni. În minutul 70, aceştia au redus din diferenţă prin Mediop. Atacantul a interceptat, în careu, o minge şutată de un coleg, apoi l-a executat pe Lazăr cu un şut la colţul lung.
Dunărea: Lungu – Gligorov (min 35 Ndiaye Mediop) ,Dobrosavlevici,Şeroni, Mendy – Al.Munteanu,Bourceanu, Honciu – Cârnaţ( min 46 Bogdan Simion), Clemence, Souda
Antrenor: Dan Alexa
Astra Giurgiu: D. Lazar – Butean, Bejan, Cestor, Radunovic – Mrzljak, Koukou – Zoua( min.59Justin Mengolo), Alibec, Llullaku (Crișan Radu. 90) – Begue( min 70  Valentin Gheorghe)
Antrenor: Costel Enache
Arbitru: Alexandru Tudor- Asistenți: Bogdan Velicu (Bucureşti) şi Alexandru Vodă (Alba Iulia). Rezervă: Cristian Georgescu, tot din Capitală.
În  tur, Astra şi Dunărea au terminat la egalitate, 1-1.

NOTA

Vă rugăm să folosiți un limbaj decent în comentariile pe care le lasati. Folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii se vor sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit. Site-ul jurnalgiurgiuvean.ro nu răspunde pentru opiniile postate în rubrica de comentarii. Responsabilitatea formulării acestora revine integral autorului comentariului!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com