Iată care sunt profesorii ce au fost premiați la Gala Excelenței în Educație – ediția a doua – 2022

0
1476

 

 Vă oferim lista completă cu cei 130 de  profesori ce au fost premiați sâmbătă, 13 august,  la Gala Excelenței în Educație – ediția a doua, în județul Giurgiu – 2022.

Precizăm că sumele alocate au fost cuprinse între 500 și 750 de lei pentru fiecare profesor premiat și că fondul total de premiere, pus la bătaie de către Consiliul județean Giurgiu,  a fost de 69.500 lei.

 

CENTRALIZATOR GENERAL CU DOSARELE ELIGIBILE – CADRE DIDACTICE
   pentru acordare stimulent financiar conform H.C.J. Giurgiu nr. 103/23.05.2022
                    modificată cu H.C.J. Giurgiu nr. 156/21.07.2022
Nr. crt.

 

 

 

 

 

1

 

NUME ŞI PRENUME

 

 

 

 

 

Dascălu Cristian George

           DISCIPLINĂ

 

 

 

 

 

 

Șah, Cros, Rugby

FORMA DE ÎNVĂȚĂMÂNT

 

 

 

 

 

Liceu

UNITATE ÎNVĂŢĂMÂNT

 

 

 

 

 

 

Bolintin Vale

etapa
1 Dascalu Cristian George Sah, Cros, Rugby Liceu Liceul Tehnologic D. Bolintineanu – Bolintin Vale etapa   judeteana
2 Costache Ioana Matematică Liceal Liceul Tehnologic D. Bolintineanu etapa judeteana
3 Sima Georgeta Istorie Liceal Liceul Tehnologic D. Bolintineanu etapa judeteana
4 Branzea Mihaela Matematică Liceal Liceul Tehnologic D. Bolintineanu etapa judeteana
5 Lazar Rodica Geografie Liceal Liceul Tehnologic D. Bolintineanu etapa judeteana
6 Marin Liliana Matematică Liceal Liceul Tehnologic D. Bolintineanu etapa judeteana
7 Badea Ramona Istorie Liceal Liceul Tehnologic D. Bolintineanu etapa judeteana
8 Bratu Dorel Istorie Gimnazial Scoala Gimnaziala N. Lahovari – TRESTIENI etapa judeteana
9 Ion Speranta Nicoleta Matematică Gimnazial Scoala Gimnaziala N. Lahovari – TRESTIENI etapa judeteana
10 Saizu Marina Lb. și literatura română Gimnazial Scoala Gimnaziala N. Lahovari-TRESTIENI etapa judeteana
11 Manea Livia Geografie Gimnazial Scoala Gimnaziala N. Lahovari – TRESTIENI etapa judeteana
12 Gutan Victoria Lb si literatura romana Gimnazial Scoala gimnaziala nr 1 Oinacu etapa judeteana
13 Singureanu Georgeta Lb. și literatura română Gimnazial Scoala Generala nr 1 GHIMPATI nationala
14 Slamna Melania Lb. și literatura română Gimnazial Liceul Tehnologic Tiu Dumitrescu etapa a ll-a
15 Oprea Elena Limba si literatura romana Liceal Liceul Tehnologic Tiu Dumitrescu etapa  ll
16 Curculescu Marioara Limba si literatura romana Gimnazial Liceal Liceul Tehnologic Tiu Dumitrescu judeteana
17 Mihaita Corina Tehnice Liceal Liceul Tehnologic Tiu Dumitrescu judeteana
18 Mihai Monica Limba franceza Gimnazial Liceal Liceul Tehnologic Tiu Dumitrescu judeteana
19 Ene Marius Religie Gimnazial           Liceal Liceul Udriste Nasturel    Hotarele judeteana
20 Voinea Laura Lb si literatura romana Gimnazial Sc Gimnaziala nr 1 Marsa  nationala
21 Burcea Elena Lb si literatura romana Gimnazial Sc Gimnaziala nr 1 Marsa judeteana
22 Marin Angelica Lb si literatura romana Gimnazial Scoala nr 1 Slobozia judeteana
23 Oanta Liliana Geografie Gimnazial Scoala nr 1 Baneasa nationala
24 Cambera Aurelia Limba engleza Gimnazial Sc Gimnaziala nr 1 Putineiu judeteana
25 Bugeac Mihaela Limba engleza Primar Gimnazial Scoala Gimnaziala Nr 1 Roata de Jos   nationala
26 Stemate Ana Maria Matematica / Informatica Gimnazial Scoala Gimnaziala Nr 1 Roata de Jos judeteana
27 Tila Gabriela Limba si literatura romana Gimnazial Scoala Gimnaziala Nr 1 Roata de Jos nationala
28 Dogaru Mariana cultura generala Primar Scoala Gimnaziala Nr 2 Cartojani etapa a ll-a
29 Bajescu Marioara Lb si literatura romana Gimnazial Sc Gimnaziala nr 1 Cosoba judeteana
30 Badea Nicoleta Lb si literatura romana Gimnazial Sc Gimnaziala nr 3 Palanca nationala
31 Voicu Doina Matematica Primar Sc Gimnaziala nr 3 Palanca judeteana
32 Mehedintu Stanca Gianina Lb si literatura romana Gimnazial Sc Gimnaziala nr 3 Palanca judeteana
33 Apostol Sandica Lb si literatura romana  Matematica   Stiinte Primar Sc Gimnaziala Anghel Mares Gostinu nationala
34 Mituleasa Mihaela Religie Gimnazial Sc Gimnaziala Gostinu judeteana
35 David Maria Limba si literatura romana Gimnazial Sc Gimnaziala Anghel Mares Gostinu nationala
36 Visanescu Diana Raluca Geografie Gimnazial Scoala Gimnaziala Gaiseni judeteana
37 Doroican Gina Matematica Gimnazial Scoala Gimnaziala Gaiseni judeteana
38 Mateescu Georgeta Cult generala Gimnazial Scoala Gimnaziala Gaiseni judeteana
39 Ivan Madalina Gabriela Cult generala Gimnazial Scoala Gimnaziala Gaiseni judeteana
40 Deacu Mirela Biologie Liceal Liceul Teoretic Nicolae Cartojan Județeană
41 Roșu Florentina Roxana Lb. și literatura franceză, Lb. și lit. română, Gimnazial Școala Gimnazială                  nr. 7 Giurgiu Județeană
42 Tudor Georgian Cultura si civilizatie Liceal           Gimnazial Colegiul National           ION MAIORESCU Județeană
43 Stanescu Iulia Lb. franceză Gimnazial Școala nr. 1                     Sf. GHEORGHE Județeană
44 Țăranu Cristina cultura generala Primar Școala Gimnazială MIRCEA CEL BĂTRÂN Etapa  lll
45 Loloiu Veronica cultura generala Primar Școala Gimnazială MIRCEA CEL BĂTRÂN etapa a ll-a
46 Andrei Mihaela Educatie tehnologica Gimnazial Scoala Gimnaziala Academician MARIN VOICULESCU Judeteana
47 Garagancea Camelia cultura generala Primar Școala Gimnazială                  nr. 7 Giurgiu       etapa  ll
48 Dena Nela Fizică Gimnazial Scoala Gimnaziala Academician MARIN VOICULESCU Judeteana
49 Apostol Lidia cultura generala Primar Școala Gimnazială                  nr. 7 Giurgiu  etapa a lll-a  etapa finala
50 Ababei Lucica Viorica Chimie Liceal Colegiul National Ion Maiorescu judeteana
51 Constantin Dan Bogdan Șah                                  Baschet              (echipa-fete) Gimnazial Școala Gimnazială                  nr. 7 Giurgiu  judeteana
52 Badica – Ștenghel Florin Robertino Baschet baieti Tenis de masa fete Gimnazial Școala Gimnazială                  nr. 7 Giurgiu  judeteana
53 Mincu Neculae Geografie Gimnazial Școala Gimnazială                  nr. 7 Giurgiu  judeteana
54 Lazar Dorina Madalina Limba franceza Liceal Colegiul National           ION MAIORESCU   nationala
55 Mănăilă Maria Limba engleza Liceal Colegiul National           ION MAIORESCU  judeteana
56 Bădărău Claudia Limba engleza Liceal Colegiul National           ION MAIORESCU  judeteana
57 Anton Corina Limba engleza Liceal Colegiul National           ION MAIORESCU  judeteana
58 Gemescu Mariana Pedagogie – Psihologie Liceal Liceul Teoretic Nicolae Cartojan  nationala
59 Barbu Daniela Istorie Liceal Colegiul National Ion Maiorescu etapa judeteana
60 Tone Ionela cultura generala Primar Școala Gimnazială                  nr. 7 Giurgiu Nationala
61 Voinea Veronica Iuliana Geografie Gimnazial  Liceal Colegiul National           ION MAIORESCU judeteana
62 Balan Floarea Istorie Liceal Colegiul National           ION MAIORESCU  judeteana
63 Boanta Daniela Matematică Liceal Colegiul National           ION MAIORESCU etapa judeteana
64 Gheorghe Alina Lorena Lb. și literatura română Gimnazial Scoala Gimnaziala Academician MARIN VOICULESCU etapa judeteana
65 Ciulacu Elisabeta Lb. și literatura română Gimnazial           Liceal Colegiul National           ION MAIORESCU etapa judeteana
66 Matei Lenuta Matematică               Lb romana Primar Scoala Gimnaziala nr.7 Giurgiu   etapa ll    etapa lll
67 Anghel Marinela Lb. și literatura engleza Gimnazial Școala Gimnazială                  nr. 7 Giurgiu judeteana
68 Nistor Adriana Lb si literatura romana Gimnazial Scoala Gimnaziala Academician MARIN VOICULESCU nationala
69 Sima Carmen Sport Gimnazial Scoala Gimnaziala Academician MARIN VOICULESCU etapa judeteana
70 Murariu Nicoleta Limba si literatura romana Gimnazial Sc Gimnaziala nr 7 judeteana
71 Burcescu George Mugurel Matematică Liceal Colegiul National           ION MAIORESCU  nationala
72 Macaneata Persida Limba franceza Liceal Colegiul National           ION MAIORESCU etapa judeteana
73 Zgorobete Mariana Cultura si Spiritualitate Gimnazial Colegiul National           ION MAIORESCU etapa judeteana
74 Mincu Raluca Limba engleza Gimnazial Scoala Generala nr 7 etapa judeteana
75 Stoienescu Liliana Istorie Liceal Liceul Tudor Vianu etapa judeteana
76 Vasile Iulia cultura generala Primar Scoala Gimnaziala ,,Mihai Eminescu” nationala
77 Vochitoaia Cristina Lb si literatura romana Liceal Liceul Teoretic Nicolae Cartojan etapa judeteana
78 Mirzea Mihaela Cult generala Primar Scoala Gimnaziala Mihai Eminescu   nationala
79 Dinca Gabriela Matematica Gimnazial Scoala Gimnaziala    nr. 7 Giurgiu judeteana
80 Ene Claudia Lb si literatura romana Gimnazial Sc Gimnaziala Mircea cel Batran etapa ll
81 Chitu Anca Geografie Gimnazial           Liceal Colegiul National Ion Maiorescu nationala
82 Ispas Mihaela Geografie Liceal Colegiul National Ion Maiorescu judeteana
83 Cernat Mihaela Lb si literatura romana Gimnazial Sc Gimnaziala Sf Martiri Brancoveni judeteana  etapa ll
84 Creata Liliana Matematica Gimnazial Sc Gimnaziala Academician Marin Voiculescu judeteana
85 Burcescu Venera Lb si literatura romana Gimnazial Colegiul National Ion Maiorescu judeteana
86 Gusa Nina Cristiana Geografie Gimnazial Liceul Tehnologic Ion Barbu judeteana
87 Popescu Mariana Biologie        Liceal Liceul Tehnologic Ion Barbu judeteana
88 Toban Stelica Economie Liceal Liceul Tehnologic Ion Barbu judeteana
89 Sandu Clara Religie Gimnazial Sc Gimnaziala Marin Ticulescu judeteana
90 Enache Edir Mihaela Lb si literatura romana Gimnazial Scoala Gimnaziala      nr 7 judeteana
91 Niculescu Steliana Matematica Primar Sc Gimnaziala Academician Marin Voiculescu nationala
92 Vaduva Nineta Cult generala Primar Scoala Gimnaziala Mihai Eminescu nationala
93 Grigore Iuliana Limba rromani Gimnazial Sc Gimnaziala Mircea cel Batran judeteana
94 Balan Lidia Limba engleza Gimnazial Sc Gimnaziala Sf Martiri Brancoveni judeteana
95 Mogaldea Coporan Diana Limba si literatura romana Gimnazial Sc Gimnaziala Sf Martiri Brancoveni judeteana
96 David Cristina Limba si literatura romana  Liceal Colegiul National Ion Maiorescu judeteana
97 Preotu Adriana Limba si literatura romana  Liceal Colegiul National Ion Maiorescu Judeteana
98 Dima Cristina cultura generala Primar Sc Gimnaziala nr 7 Giurgiu   etapa lll
99 Tudoreanu Crenguta Cult generala Primar Scoala Gimnaziala nr 7  nationala
100 Caraconcea Elena Cristina Lb romana matematica Primar Sc Gimnaziala Mircea cel Batran  nationala
101 Stirbu Elena Biologie Liceal Colegiul National Ion Maiorescu judeteana
102 Lupeanu Iuliana Religie Liceal Liceul Tehnologic Ion Barbu judeteana
103 Mihaescu Bogdan Religie Gimnazial Sc Gimnaziala Nr 7 judeteana
104 Caimacanu Madalina Limba si literatura romana Primar Sc Gimnaziala Mircea cel Batran nationala
105 Ionescu Iolanda Matematica Gimnazial Sc Gimnaziala Academician Marin Voiculescu judeteana
106 Tarnacop Denisa Engleza Primar Gimnazial Sc Gimnaziala Acad Marin Voiculescu   nationala
107 Nicolae Cristian Sport – Baschet Gimnazial Sc Gimnaziala Academician Marin Voiculescu judeteana
108 Nitescu Gheorghe Muzica Primar Gimnazial Sc de Arta Victor Karpis zonala
109 Tudorie Cristina Catalina pian Gimnazial Sc de Arta Victor Karpis zonala
110 Iliescu Mariana Muzica – oboi Gimnazial Sc de Arta Victor Karpis zonala
111 Cioclu Elena Arte plastice Gimnazial Sc de Arta Victor Karpis Nationala
112 Cioaca Daniela Cristiana Pian Gimnazial Sc de Arta Victor Karpis zonala
113 Dumitrescu Mariana Pian Sc de Arta Victor Karpis zonala
114 Cornea Petre Fizica Liceal Colegiul National Ion Maiorescu judeteana
115 Dinca Viorel Matematică Gimnazial Scoala Gimnaziala Mihai Eminescu judeteana
116 Nidelea Irina Religie Primar Gimnazial Sc Gimnaziala Academician Marin Voiculescu judeteana
117 Furtuna Popa Cecilia Matematica Romana Primar Sc Gimnaziala Academician Marin Voiculescu nationala
118 Tanase Iuliana Religie     Gimnazial Sc Gimnaziala Academician Marin Voiculescu judeteana
119 Mirea Marioara Cult generala Primar Sc Gimnaziala Academician Marin Voiculescu etapa III
120 Antonescu Florin Sport                     Lupte Gimnazial Liceal SCM Dunarea Giurgiu Finala   Nationala
121 Dutu Raluca Manuela Cult generala Primar Sc Gimnaziala Mihai Eminescu      Etapa II
122 Antonescu Costin Mario Sport                       Lupte Gimnazial   Liceal SCM Dunarea Giurgiu Finala   Nationala
123 Cirjaliu Mihaela Turism si alimentatie publ Liceal Liceul Tehnologic Ion Barbu judeteana
124 Moisei Elena Ramona Religie Gimnazial Sc Gimnaziala Sf Gheorghe judeteana
125 Togoe Petra Cult generala Primar Sc Gimnaziala Academician Marin Voiculescu  nationala
126 Brabete Ionela Cult generala Primar Sc Gimnaziala Academician Marin Voiculescu etapa ll
127 Mocanu Felicia Madalina Matematică Gimnazial Colegiul National           ION MAIORESCU judeteana
128 Sabasanu Mirela Daniela Istorie Liceal Colegiul National Ion Maiorescu judeteana
129 Petanca Carmen Creatie artistica    -arta                   -alte teme Gimnazial           Liceal Colegiul National Ion Maiorescu nationala
130 Mosor Vlad Muzica               – Interpretare       Instrum de suflat Gimnazial Sc Gimnaziala de Arta Victor Karpis nationala
Locul 1 a fost ocupat  de