Jurnal giurgiuvean
Acasă Actualitate FOTBAL – Liga a V-a / Rezultatele etapei a 14-a / Clasamentele celor două serii

FOTBAL – Liga a V-a / Rezultatele etapei a 14-a / Clasamentele celor două serii

0
FOTBAL – Liga a V-a / Rezultatele etapei a 14-a / Clasamentele celor două serii

Surpriza etapei s-a înregistrat la Crevedia Mare, acolo unde AS din localitate a fost învinsă de Progresul Palanca , scor 2-4. După această înfrângere echipa din Crevedia a pierdut fotoliul de lider al seriei Nord.

Amicii Giurgiu au fost învinși în deplasare, de liderul seriei Sud, Viitorul Băneasa, cu un scor de set la tenis de câmp: 6-1.

Roneda Naipu a fost la rândul ei ”dezmembrată” , la Buturugeni, de echipa locală ”CS Buturugeni ”  cu categoricul scor de 8-0!

Rezultatele etapei a 14-a SERIA SUD

Viitorul Hulubești – Gloria Schitu            4-2
Viitorul Băneasa – Amicii  Giurgiu           6-1
Litoral Gostinu – Fortuna Herești            3-0
CS Mihai Bravu – Olimpia Malu              3-1
Săbărelul Ciocoveniu – Agro Vl.Țepeș   3-1
Unirea Petrișu –  PRO Gostinu              1-1
Unirea Frătești – Unirea Slobozia           2-2
AS Scărișoara – AS Greaca    –  reprogramat pe data de 17.12.2023
Clasament
1,Viitorul Băneasa         37p
2.Unirea Slobozia          32p
3.Litoral Gostinu            27p
4 CS Mihai Bravu          24p
5.Viitorul Hulubești        24p
6.Unirea Frăteșri           23p
7.AS Greaca                 21p
8.Unirea Pietrișu           19p
9.Săbărelul Ciocoveni   18p
10.Pro Gostinu              18p
11.Amicii  Giurgiu          17p
12.Olimpia Malu            15p
13.Fortuna Herești        11p
14.Gloria Schitu            11p
15.Agro  Vlad Țepeși    11p
16. AS Scărișoara           8p

Rezultatele etapei a 14-a SERIA NORD

ACS Mihai Vodă – AS Iepurești               2-0
Tineretul Vadu Lat – AFC Tăntava 2        5-2
ASFC Podișor – Ștejarul Bulbucata         4-3
Speranța Săbăreni – Viitorul Goleasca    3-0
CS Pădureni – Unirea Cosoba                 2-4
AS Crevedia Mare – Progresul Palanca   2-4
AS Olimpia Mîrșa – Zmeii Ogrezeni 2      1-0
CS Buturugeni – Roneda Naipu                8-0

Clasament

1.Speranța Săbăreni         3 4p

2.AS Crevedia Mare          33p

3. CS Buturugeni              32p

4.Unirea Cosoba               32p

5.Olimpia Mîrșa                 31p

6.Progresul Palanca          27p

7. AFC Tîntava 2                22p

8. ASFC Podișor                21p

9. CS Pădureni                  19p

10. ACS Mihai Vodă           15p

11. AS Tineretul Vadu Lat   12p

12. AS Viitorul Goleasca     12p

13. AS Iepurești                  12p

14.Zmrii Ogrezeni 2            10p

15. Ștejarul Bulbucata          7p

16.Roneda Naipu                  3p

(Costel Spînu)

VREMEA

Giurgiu
cer acoperit de nori
17.2 ° C
17.2 °
17.2 °
47 %
1.9kmh
100 %
Dum
17 °
lun
20 °
mar
17 °
mie
18 °
joi
16 °