Sezonul regular al Ligii a 4-a a județului Giurgiu a ajuns la final! Ultima rundă a acestuia a stabilit și componența play-off-ului, Victoria Adunații Copăceni a prins ultimul loc după egalul de pe teren propriu cu prima clasată din seria Sud, Dunărea 2020 Giurgiu.

Victoria Adunații Copăceni și Giganții Vărăști au terminat la egalitate sezonul regulat din seria Sud, cu 57 de puncte fiecare. Datorită rezultatelor directe, în play-off merge echipa din Adunații Copăceni.

După 26 de runde, sezonul regular a ajuns la final, odată cu meciurile de sâmbătă, din etapa a 26-a. Primele două clasate din cele două serii merg în play-off și vor lupta pentru a ajunge la barajele de promovare, în Liga a 3-a.

Echipele calificate în play-off-ul pentru desemnarea campioanei județului Giurgiu: Dunărea 2020 Giurgiu și Victoria Adunații Copăceni din seria Sud, iar din seria Nord, AFC Singureni și FC Malu Spart.

Finala: Sâmbată, 11 iunie 2022, ora 11:00;

În caz de egalitate, după 90 minute, echipele vor disputa două reprize de prelungiri (2 x 15 min.), iar dacă egalitatea persistă se va trece la loviturile de departajare.

Turneul final se va desfășura pe Stadionul „Marin Anastovici” (Astra) din Municipiul Giurgiu.

Pe surse, am aflat că echipele AFC Singureni și FC Malu Spart au refuzat pe arbitru Andrei Ivan, iar echipa din Adunații Copăceni, pe Cătălin Nanu.