Astra Giurgiu a încheiat la egalitate, scor 1-1, partida susținută vineri după amiază în compania echipei Academica Clinceni, meci din etapa a 9-a a Ligii 1 la fotbal.

Ilfovenii au deschis scorul în meciul disputat la Călărași în minutul 31, după ce  responsabilul cu autogolul, Gabi Tamas, și-a băgat mingea în propria poarta pentru a doua oară în acest sezon.Tot după un autogol a egalat și Astra, în prelungirile primei reprize, Popescu deviind în propria poartă la un corner executat de Budescu.
Din minutul 74, Astra a rămas în inferioritate numerică, după ce Radunovici a fost eliminat pentru un fault în postura de ultim apărător. Astra putea da lovitura în prelungiri, prin David Bruno.
S-a terminat însă 1-1 şi Astra a urcat deocamdată pe loc de play-off. Pentru Clinceni, aceasta este a treia remiză consecutivă.
Academica Clinceni: Vâlceanu – Matei, Chatziterzoglu (Răuţă 46), Patriche, Dobrescu – Achim (Barbu 69), Şut, Cebotaru, Popescu (Deretti 58) – Buziuc, Vojtus
Antrenor: Ilie Poenaru
Astra Giurgiu: Kitanov – Radunovic, Tamaş, Graovac, David Bruno – Crepulja – Gheorghe, Simion, Răduţ (Tounkara 46), Budescu – Stahl (Matei 26)
Antrenor: Dan Alexa
Arbitri: Florin Andrei (Târgu Mureș) / Asistenți: Laszlo Bucsi (Sfântu Gheorghe), Mihai Marica (Bistrița) / Rezervă: Lucian Rusandu (Sfântu Gheorghe)