Întrecerile actualei ediții de campionat a Ligii a IV-a au continuat în wekendul trecut cu meciurile programate în cadrul etapei a doua a sezonului.
Aflată pe prima poziție în ierarhia competiției, echipa SCM Dunărea 2020 Giurgiu (foto), s-a deplasat la Vedea, pentru a întâlni, pe stadionul Comunal din Vedea, pe Viitorul din localitate. Dacă în precedentele jocuri obținuseră succese la scor, sâmbătă, giurgiuvenii si-au trecut în cont o victorie la limită cu scorul de 3-2. Din păcate Boteanu, Dapcea și Cristea nu au jucat fiind accidentați. 
”Am mai avut cel puţin 4 ocazii mari de a înscrie, cred că scorul nu a arătat realitatea din teren”, ne-a spus managerul giurgiuvenilor prof, Adonis Puiu.

Pentru giurgiuveni au marcat:  Vrabie 1 gol și Zlate 2 goluri.

Dunărea : Debrețin, Angeluș, Petcu, Chiran, Măinescu, Lorentz, Toader, Clinchevici, Dima, Vrabie, Zlate. Au mai jucat, Ene și Mihalcea.
Victoria la scor a celor din Adunații Copăceni 14-2, cu Gloria Comana, a dus la schimbarea Liderului în Seria Sud. Echipa din Adunații Copăceni, a egalat liderul Dunărea Giurgiu şi l-a depăşit la golaveraj, cel puţin până sâmbăta viitoare.
Rezultatele meciurilor din etapa a doua a Ligii a IV-a giurgiuveană la fotbal:
SERIA SUD:
Spicul Izvoru- Dunărea Oinacu                          2-1
Real Colibași    –   M. V. Călugăreni                    5-2
Viitorul Vedea   – SCM Dunărea 2020 Giurgiu   3-2
Voința Daia    –   Progresul Valea Dragului         2-1
Victoria Adunații Copăceni – Gloria Comana    14-2
Argeșul Hotarele – Giganții Vărăști                      2-7
Voința Slobozia – AS Prundu                               3-1
Energia Remuș  -Unirea Izvoarele                      6-0
Clasament seniori: 
1 VICTORIA ADUNAȚII COPĂCENI  6p
2 SCM DUNĂREA 2020 GIURGIU     6p
3 ENERGIA REMUȘ                            6p
4 SPICUL IZVORU                              6p
5 VOINȚA DAIA                                   6p
6 GIGANȚII VĂRĂȘTI                         3p
7 VOINȚA SLOBOZIA                         3p
8 PROGRESUL VALEA DRAGULUI       3p
9 UNIREA IZVOARELE                            3p
10 REAL COLIBAȘI                                 3p
11 PRUNDU                                              1p
12 ARGEȘUL HOTARELE                     1p
13 VIITORUL VEDEA                             0p
14 DUNĂREA OINACU                          0p
15 M. V. CĂLUGĂRENI                          0p
16 GLORIA COMANA                            0p
SERIA NORD: 
FC Bolintin Deal – Petrolul Roata                    2-0
AS Iepurești – Maxima Hobaia                         2-5
Avântul Florești  -Real Drăgăneasca              6-1
AS Podul Doamnei – Rapid Clejani                1-4
Unirea Cosoba – Viitorul Tântava                    1-2
Zmeii Ogrezeni – Argeșul Mihăilești                0-1
Luceafărul Treistieni -FC Bolintin Malu Spart  3-5
AFC Singureni- Inter Zorile                              2-0
Clasament seniori : 
1 ARGEȘUL  MIHĂILEȘTI        6p
2 FC BOLINTIN MALU SPART 6p
3 RAPID CLEJANI                     6p
4 FC BOLINTIN DEAL               6p
5 VIITORUL TÂNTAVA              6p
6 AFC SINGURENI                    4p
7 AVÂNTUL FLOREȘTI            3p
8 MAXIMA HOBAIA                   3p
9 LUCEAFĂRUL TRESTIENI   3p
10 REAL DRĂGĂNEASCA      3p
11 PETROLUL ROATA            1p
12 SILVER INTER ZORILE     0p
13 PODUL DOAMNEI               0p
14 ZMEII OGREZENI               0p
15 AS IEPUREȘTI                   0p
16 UNIREA COSOBA              0p
(Jurnal)