Sâmbătă, 28 septembrie, s-au disputat meciurile programate în etapa a VI-a din cele două serii ale ligii a IV-a la fotbal. 
Meciul dintre Voința Slobozia și Dunărea Giurgiu, contând pentru etapa a 6-a din Liga 4 Giurgiu, Seria Sud, s-a încheiat cu victoria celor de la Dunărea cu 4-0 . 
Giurgiuvenii au controlat partida de la un capăt la altul, elevii lui Adonis Puiu tranșând victoria după dublele reușite ale lui Zlate (44′,75′) și Dima( 80′,85′).
Scorul putea să ia proporții  dacă Vrabie (minutul 65) și  Eane (minutul 88) ar fi fost  mai inspirați la finalizare, din poziții favorabile de gol. Jocul a curs către un deznodământ firesc, cu o echipă giurguveană care a știut să anuleze din fașă orice încercare a gazdelor de a reintra în joc.
Municipalii pleacă învingători de la Slobozia și urcă pe locul cinci, cu 12 puncte, dar cu un joc mai puțin. În schimb, Voința Slobozia este o echipă în suferință, aflată în clasament pe locul 11, cu numai 6 puncte. De altfel, în acest debut de sezon, în Liga 4, echipa lui Claudiu Țurcaș a câștigat două meciuri și a pierdut de 4 ori.
Dunărea: Debrețin, Angheluși, Boteanu, Dapcea, Măinescu, Scurtu, Toader, Clinchevici, Dima, Vrabie, Zlate
Au mai jucat:Constantin, Eane, Ciobanu, Mihalache.
Capul de afiş al rundei de sâmbătă a campionatului Ligii a IV-a, Seria Nord, a fost întâlnirea de la Mihăilești, unde echipa locală, Argeșul, a întâlnit AFC Singureni, într-un joc cu implicaţii în lupta pentru promovare. Partida a fost extrem de disputată,  în final victoria revenind gazdelor, cu 3 – 1.
Rezultatele înregistrate și clasamentele în cele două serii ale primului eșalon al fotbalului județean Giurgiu:
LIGA 4, SERIA SUD
Victoria Adunații Copăceni –  Dunărea Oinacu        3-0
Argeșul Hotarele – M. V. Călugăreni                         8-1
Voința Slobozia- Dunărea  Giurgiu                           0-4
Unirea Izvoarele –  Progresul Valea Dragului          1-5
AS Prundu –  Gloria Comana                                    7-1
Giganții Vărăești- Energia Remuș                           0-0
Voința Daia –  Spicul Izvoru                                      1-7
Viitorul Vedea –  Rral Colibași                                  1-1
Clasament:
1 AFC VICTORIA ADUNAȚII COPĂCENI          18p
2 AS SPICUL IZVORU                                         16p
3 CS ENERGIA REMUȘ                                      14p
4 AS GIGANȚII VĂRĂȘTI                                   13p
5 SCM DUNAREA 2020 GIURGIU                     12p
6 AS ARGEȘUL HOTARELE                              10p
7 AS PROGRESUL VALEA DRAGULUI              9p
8 AS VOINȚA DAIA                                                9p
9 AS DUNAREA OINACU                                      7p
10 AS PRUNDU                                                      7p
11 AS VOINȚA SLOBOZIA                                   6p
12 AS VIITORUL VEDEA                                      5p
13 AS REAL COLIBAȘI                                        4p
14 CS UNIREA IZVOARELE                                3p
15 AS GLORIA COMANA                                     3p
16 AS M. V. CĂLUGĂRENI                                   -2p
Echipa M.V. Calugareni a fost penalizată cu 2 puncte pentru folosirea de jucători în stare de substituire 17.09.2019.
Seria Nord:
Unirea Cosoba –  Petrolul Roata                              2-3
Zmeii Ogrezeni –  Maxima Hobaia                            2-3
Luceafărul Treistieni –  Real Drăgăneasca              5-1
Inter Zorile – Rapid Clejani                                       5-0                    
FC Bolintin Malu Spart  – Viitorul Tîntava                 4-1
Argeșul  Mihăilești-  AFC Singureni                         3-1
AS Ppdul Doamnei- FC Bolintin Deal                     1-1
Avîntul Florești – AS Iepurești                                  3-3
Clasament:
1 CS ARGESUL 2009 MIHĂILEȘTI                        18p
2 FC BOLINTIN MALU SPART 2017                      15p
3 ACS MAXIMA HOBAIA                                          15p
4 FC BOLINTIN DEAL                                              13p
5 CS RAPID CLEJANI                                              12p
6 AS VIITORUL TÎNTAVA                                         12p
7 ACS PETROLUL ROATA                                       11p
8 AFC SINGURENI 6                                                 10p
9 CS ZMEII OGREZENI                                              7p
10 AS REAL DRĂGĂNEASCA                                   7p
11 AS LUCEAFĂRUL TRESTIENI                             6p
12 CS AVÂNTUL FLOREȘTI                                      4p
13 AS SILVER INTER ZORILE                                  3p
14 AS UNIREA COSOBA                                            3p
15 AS IEPUREȘTI                                                       2p
16 AS PODUL DOAMNEI                                          -1p
Echipa Podul Doamnei a fost penalizată cu 2 puncte pentru folosirea de jucatori în stare de substituire 17.09.2019