Astra Giurgiu a întâlnit sâmbătă, 21 august, în deplasare pe Dacia Unirea Brăila, într-un meci contând pentru etapa a IV-a din Liga a 2-a.

Dacia Unirea Brăila și Astra Giurgiu încheie meciul la egalitate, scor 1-1, după un joc controlat în mare parte de gazde, care au ratat multe ocazii de gol și un penalty prin Raphael Stănescu, în prelungirile din prima repriză. Gazdele deschid scorul în minutul 4 prin Gabriel Răducan, iar oaspeții egalează în minutul 44.

David Brăilă a trimis plasat de la 17 metri, direct în vinclul din dreapta, făcându-l spectator pe Cristian Andrei. După 4 etape, Astra Giurgiu ocupă ultimul loc și ajunge acum la -1 în clasament, după ce a început cu -8 puncte, iar etapa viitoare va juca pe teren propriu cu liderul clasamentului Unirea Slobozia, sâmbătă, 28 august, de la ora 11,00.

Dacia Unirea Brăila: Cr. Andrei – Pătlăgică, D. Ciobanu, Stănciulescu, Mihai Șandru – Cocîrlă (min. 79 Apostolache), R. Stănescu, Fl. Lungu, Al. Taciuc – Gab. Răducan (min. 65 N. Ioniță), P. Petre (min. 79 Priboi).

Antrenor: Florentin Petre

Astra Giurgiu: Moroz – R. Zamfir, Ad. Stoian, D. Vasilescu, Riza – Gab. Șerban, Rob. Grecu (min. 64 Banu), Dr. Gheorghe (min. 75 Adeshina), Brăilă – Gab. Dumitrașcu (min. 46 Val. Gheorghe), Cl. Dragu (min. 64 Stahl).

Antrenor: Florin Stîngă

Arbitru: Sergiu Anton (Bucureşti);

Asistenți: George Turcu (Bucureşti) și Roberto Ciuraru (Sfântu Gheorghe).