Meci absolut incredibil în Cupa de Iarnă la fotbal în sală, acolo unde, în debutul etapei a cincea, AFC Singureni  s-a impus cu un neverosimil 6-5 în disputa cu Spicul Izvoru.
Dincolo de scor, desfăşurarea partidei a fost una cu totul specială. Echipa din Singureni a condus la pauză cu 3-2. Cu șase minute de final, Izvoru conducea cu 5-3, şi se părea că şi-au alocat cele trei puncte, însă finalul a fost 6-5 pentru AFC Singureni. Astfel echipa din Izvorul părăsește terenul de joc învinsă ,sub privirele dezamăgitoare a primarului de Gogoșiari, Dănuț Daia, venit  să vadă la lucru echipa pe care o patronează.
Lecție de fotbal predată de fotbaliști de la Dunărea Giurgiu în meciul cu Viitorul Vedea,scor 10-0.
Echipa giurgiuveană, antrenată de prof. Adonis Puiu, a făcut practic un antrenament cu public înainte de sferturile programate duminica viitoare.
După ce AFC Singureni a spulberat echipa din Slobozia, a acces fără probleme sferturile competiției.
Pe parcursul celor șase etape, cei prezenți la Sala Sporturilor au asistat la o atmosfera frumoasă  în tribune,având parte de aproape tot ce se poate vedea într-un meci de fotbal: goluri, ocazii ratate, gafe (în special ale portarilor), dar mai presus de orice, au văzut ambiție, determinare, spirit de 2 februarie, cu ultima etapă, iar duminică, 3 februarie, cu meciurule din sferturi, care sunt eliminatorii.