AcasăActualitateCe vindea, în Ajunul Crăciunului, o bulgăroaică, în Piața Centrală...

Ce vindea, în Ajunul Crăciunului, o bulgăroaică, în Piața Centrală…

În cadrul acțiunii naționale Foc de artificii”, polițiști giurgiuveni au confiscat mai multe articole pirotehnice, oferite spre vânzare de o femeie de naționalitate bulgară.

Luni, 24 decembrie a.c., polițiștii Inspectoratului Județean de Poliție Giurgiu, au continuat, pe raza municipiului Giurgiu, verificările pe linia combaterii operațiunilor cu articole pirotehnice efectuate fără drept, în cadrul acțiunii naționale Foc de artificii.

Astfel, aceștia au depistat în flagrant, o femeie de 51 de ani, din Republica Bulgară, care deținea, fără drept și oferea spre vânzare, 150 de articole pirotehnice, pentru care nu deținea documente de proveniență și fără a fi autorizată în acest sens.

Materialele pirotehnice au fost ridicate în vederea continuării cercetărilor, iar în cauză a fost întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de efectuarea de operațiuni cu articole pirotehnice, fără drept.

ARTICOLE SIMILARE

VREMEA

Giurgiu
cer senin
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
76%
2.4m/s
4%
S
29 °
D
34 °
lun
35 °
mar
36 °
mie
26 °

Stiri

DEZVOLTARE SITE-URI & APLICAȚII WEB

Dezvoltare site-uri & aplicatii web. Optimizare. Mentenanta - Sector web

NOTA

Vă rugăm să folosiți un limbaj decent în comentariile pe care le lasati. Folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii se vor sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit. Site-ul jurnalgiurgiuvean.ro nu răspunde pentru opiniile postate în rubrica de comentarii. Responsabilitatea formulării acestora revine integral autorului comentariului!