AcasăActualitateSportAstra - Viitorul 1-1. Tamaș a marcat un autogol la debutul pentru...

Astra – Viitorul 1-1. Tamaș a marcat un autogol la debutul pentru giurgiuveni. Constănțenii au avut o bară (GALERIE FOTO)

Viitorul a început cu motoarele turate la maximum meciul cu Astra, din etapa a șasea. Mățan a pus pentru prima dată în pericol poarta giurgiuvenilor, dar Kitanov a reținut.

George Ganea a ratat și el o ocazie câteva minute mai târziu, iar apoi a venit rândul Astrei să rateze, prin Valentin Gheorghe. Nici Simion nu a nimerit poarta, însă golul a venit în cele din urmă. L-a marcat Tamaș, însă a greșit poarta, la primul său meci pentru Astra.

Un minut mai târziu, Tounkara a luat o acțiune pe cont propriu, a trecut în viteză de fundașii Viitorului, iar Mladen a scos șutul său de pe linia porții. Faza a continuat, Astra a reluat atacul, mingea a ajuns la Valentin Gheorghe, care a șutat din marginea careului, iar balonul deviat de Iacob s-a oprit în poartă.

Până la final, Viitorul a mai avut o bară. George Ganea a luat o acțiune pe cont propriu, a șutat de la marginea careului, dar balonul s-a lovit de bară, iar apoi a ajuns la Iancu, care a tras în blocajul lui Radunovic. Astra – Viitorul s-a terminat 1-1.

NOTA

Vă rugăm să folosiți un limbaj decent în comentariile pe care le lasati. Folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii se vor sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit. Site-ul jurnalgiurgiuvean.ro nu răspunde pentru opiniile postate în rubrica de comentarii. Responsabilitatea formulării acestora revine integral autorului comentariului!