Astra Giurgiu a pierdut cel de-al treilea amical al verii. Giurgiuveni s-au deplasat miercuri, 14 iulie, în Ghencea, pentru un amical cu nou promovata în Liga 2, CSA Steaua București.

„Militarii” au învins echipa giurgiuvenilor, una cu mari probleme după retrogradarea în Liga 2, cu scorul de 3-1.

Bucureștenii au marcat prin: Răsdan în minutele 12 și 15 și Buhăescu în minutul 44. Golul de onoare al oaspeților a fost opera lui Dragoș Gheorghe în minutul 33.

Astra s-a aflat la al treilea meci amical al verii, învingând CS Păulești (Liga 4 Prahova) cu 2-1 și pierzând cu 1-4 în fața FC Buzău.

Lotul Astrei a fost alcătuit din: Moroz – Oreviceanu, Vasilescu, Trușescu, Riza, Rob. Grecu, Gab. Șerban, Culda, Zaharia, Gavîrliță, Dr. Gheorghe.

Antrenor: Florin Stângă