Astra a terminat la egalitate cu formatia elveţiană Young Boys Berna – liderul din „Ţara Cantoanelor” şi participantă în grupele Champions League, scor 1-1, în cadrul celui de-al treilea meci amical din stagiul din  Antalya (Turcia). Pentru astrali a marcat Azdren Llullaku, cel care şi-a trecut, din nou, numele pe lista marcatorilor, în minutul 20. Sportivii pregătiți de Costel Enache a avut o primă repriză foarte bună şi o parte secundă în care, după efectuarea schimbărilor, jocul şi-a mai pierdut din consistenţă. Egalarea celor din Elveția, a venit în minutul 86, prin golul marcat  de internaţionalul camerunez Ngamaleu,cînd deja antrenorul Costel Enache schimbase foarte mulți oameni din prima garnitura.