Sâmbătă, pe stadionul Ion Mangeac din Izvoarele, a avut loc ultima partidă din cadrul play-off-ului pentru stabilirea reprezentantei judeţului Giurgiu la barajul pentru promovare în Liga 3. În finala play-off-ului Ligii  a IV-a, AS Mihai Bravu a întâlnit pe Argeșul Mihăilești.
Dupa încheierea celor 90 de minute de joc, cele două echipe se aflau la egalitate. Scorul a rămas neschimbat, 0-0, şi după cele două reprize de prelungiri, astfel că s-a ajuns la loviturile de depărtajare.
Mihai Bravu a învins în cele din urma cu scorul de 4-2,  după ce a înscris de patru ori din penalty, iar Argeșul Mihăilești a ratat de două ori. Astfel, echipa din Mihai Bravu cucereşte pentru prima oară titlul de campioană a județelui Giurgiu și va întâlni  pe CS Blejoi, campioana județului Prahova, la barajul de promovare în Liga a 3-a.
Jocurile se desfăşoară în sistem eliminatoriu, tur – retur.
Datele de disputare vor fi: 15 iunie 2019, ora 18:00, la Mihai Bravu, respectiv 22 iunie 2019, ora 17:30, la Blejoi (Prahova).