AcasăActualitateAm pășit cu stângul în Europa League! Aseară, Astra Giurgiu a fost...

Am pășit cu stângul în Europa League! Aseară, Astra Giurgiu a fost învinsă la București de Austria Viena cu 3-2!

646x404 Am pășit cu stângul în prima etapă a Grupei E din Europa League la fotbal. Astra Giurgiu a fost învinsă de Austria Viena cu scorul de 3-2 (2-1), joi seara, pe Arena Națională din București,. Cu doar 1.000 de spectatori în tribunele stadionului Național Arena , Astra Giurgiu  n-a făcut altceva tot meciul decât să fugă după egalare , mai ales în ultima parte a  partidei.

Denis Alibec (18) și Cristian Săpunaru (74) au marcat pentru echipa lui Marius Șumudică, în timp ce pentru oaspeți au punctat Raphael Holzhauser (16 — penalty), Kevin Friesenbichler (33) și Alexander Grunwald (58).

Oaspeții au început mai decis și au avut o primă ocazie de gol în minutul 5, când centrarea lui Salamon nu l-a găsit pe Friesenbichler în careu. Austria Viena a deschis scorul în min. 15, după o gafă a portarului Lung jr, care l-a faultat în careu pe Friesenbichler, iar Raphael Holzhauser a deschis scorul din penalty (16). Astra a egalat două minute mai târziu, prin Denis Alibec (18), care a reluat în plasă mingea centrată de Constantin Budescu, din lovitură liberă.

NOTA

Vă rugăm să folosiți un limbaj decent în comentariile pe care le lasati. Folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii se vor sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit. Site-ul jurnalgiurgiuvean.ro nu răspunde pentru opiniile postate în rubrica de comentarii. Responsabilitatea formulării acestora revine integral autorului comentariului!