
https://www.facebook.com/reel/1169533321477924
Conform unui comunicat al Primăriei Giurgiu, activitățile specifice condițiilor meteorologice continuă în municipiu din această dimineață de luni, 17 februarie.
Pe site-ul instituției se face precizarea că începând cu ora 4:00, luni 17 februarie, Primăria municipiului Giurgiu, prin Societatea Giurgiu Servicii Publice (GSP), va acționa cu o autoutilitară UNIMOG și cu alte trei tractoare prevăzute cu instalație de împrăștiere a materialului antiderapant solid.
Cu UNIMOG-ul se va acționa pe străzile din urgența I, artere principale ale miunicipiului, în timp ce cu tractoarele se va acționa pe trotuare, parcuri etc.

De la ora 6:00 dimineața se va acționa și manual cu întreg efectivul de salariați ai Serviciului de Salubrizare din cadrul GSP.
Sursa: Primăria Giurgiu