În etapa  a 18-a din Liga a IV-a giurgiuveană la fotbal am notat înfrângerea ocupantei locului trei, Spicul Izvoru, chiar pe terenul propriu, scor 0-1, cu Energia Remuș. De înfrângerea celor din Izvoru, a profitat Dunărea Giurgiu, care a urcat pe ultima treaptă a podiumului, după victoria de la Voința Daia, scor 2-0. 
Liderul seriei Sud, Victoria Adunații Copăceni a umilit pe Progresul Valea Dragului cu scorul de 15-1.
Liga a IV-a, etapa a 18-a, Rezultate și clasamente:
SERIA SUD
Spicul Izvoru- Energia Remuș                                0-1
Real Colibași –  Dunărea Oinacu                            2-3
Viitorul Vedea – M. V. Călugăreni                            8-1
Voința Daia –  Dunărea Giurgiu                               0-2
Victoria Ad.Copăceni – Progresul Valea Dragului  15-1
Argeșul Hotarele –  Gloria Comana                         2-3
Voința Slobozia-  Giganții Vărăști                            1-1
Unirea Izvoarele – AS Prundu                                  3-0
CLASAMENT
1.Victoria Ad. Copăceni              46p
2.Energia Remuș                        45p
3.Dunărea  Giurgiu                     42p
4.Spicul Izvoru                            40p
5.Giganții Vărăști                        36p
6.Argeșul Hotarele                      35p
7.Voința Daia                              29p
8.Voința Slobozia                        22p
9.Dunărea Oinacu                      19p
10.Viitorul Vedea                        19p
11.AS Prundu                             19p
12.Real Colibași                         17p
13.Gloria Comana                      16p
14.Unirea Izvoarele                    14p
15.Progresul Valea Dragului       12p
16.Mihai Viteazul Călugăreni         1p
Echipa Mihai Viteazul Călugăreni a fost penalizată cu 2 puncte pentru folosirea de jucători în stare de substituire în partida disputată la 17.09.2019.
Echipa PROGRESUL VALEA DRAGULUI a fost penalizată cu 3 puncte, conform art. 79.6 R.D. și art. 27.2 REG. AJF. Decizia Comisiei de disciplină din 26.11.2019.
SERIA NORD:
FC Bolintin Deal – AFC Singureni                2-6
AS Iepurești –  Petrolul Roata                      1-3
Avîntul Florești – Maxima Hobaia                 2-0
AS Podul Doamnei –  Real Drăgăneasca    4-1
Uirea Cosoba –  Rapid Clejani                      0-3
Zmeii Ogrezeni – Viitorul Tăntava                 2-3
Luceafărul Ttristieni – Argeșul Mihăilești      1-2
Silver Inter Zorile – FC Bolintin Malu Spart  1-4
CLASAMENT
1. Argeșul  Mihăilești            52p
2.AFC Singureni                   44p
3.FC Bolintin Malu Spart      43p
4. Viitorul Tîntava                 40p
5. Avîntul Florești                 31p
6. Petrolul Roata                  29p
7.FC Bolintin Deal                27p
8. Maxima Hobaia                24p
9. Rapid Clejani                   21p
10. Luceafărul Treistieni      21p
11. Real Drăgăneasca        20p
12. Zmeii OgrezeniI            18p
13.AS Iepurești                   12p
14.AS Podul Doamnei        12p
15.Silver Inter Zorile            10p
16, Unirea Cosoba               8p
Echipa Podul Doamnei a fost penalizată cu 2 puncte pentru folosirea de jucători în stare de substituire  17.09.2019.
(Jurnal)