AcasăActualitateSportNoi succese ale sportivilor de la Aquila Giurgiu, la campionatul Mondial și...

Noi succese ale sportivilor de la Aquila Giurgiu, la campionatul Mondial și European

Lotul Național de Ju-Jitsu al României a obținut rezultate excepționale cu ocazia Campionatului Mondial de Ju-jitsu pentru categoria(U16) și Campionatul European ( U18 și U21), desfășurat în insula Creta din Grecia,  în perioada 25-27 octombrie, 2019!
La aceste evenimente foarte importante din calendarul sportiv internațional, Lotul Național al României de Ju-Jitsu  a obținut locul 2 în clasamentul general la Campionatul European (locul 1 fiind ocupat de către Rusia, locul 3 a fost ocupat de către Israel), iar la Campionatul Mondial a obținut un onorabil loc  V.
Echipa de Ju-Jitsu României a fost însoțită de antrenorul coordonator de lot Ion Chelu (C.S. Aquila Giurgiu ).
Delegația României a fost formată din cei mai buni sportivi de ju-jitsu de la noi din țară U16 Campionatul  Mondial, U18 și U19 Campionatul  European.
Sportivii de la C.S. AQUILA GIURGIU componenți ai loturilor naționale au obținut următoarele rezultate:
1.Marius Crețu  – Medalie de Bronz la Campionatul Mondial – Fighting -46kg – U16
2.Teodora Ristea – Medalie de Bronz la Campionatul Mondial – Fighting -52kg – U16
Lotul Național de Ju-Jitsu al României a mai obținut un Loc IV,  la sistemul Duo Show la Campionatul European, prin sportivii David Tataoană  / Paul Văcaru , ambii de la Aquila Giurgiu.

Felicitări tuturor sportivilor, antrenorilor și tuturor celor care au contribuit la obținerea acestei performanțe deosebite!

NOTA

Vă rugăm să folosiți un limbaj decent în comentariile pe care le lasati. Folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii se vor sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit. Site-ul jurnalgiurgiuvean.ro nu răspunde pentru opiniile postate în rubrica de comentarii. Responsabilitatea formulării acestora revine integral autorului comentariului!