Sâmbătă, 21 decembrie, cei aproape o sută de sportivi practicanți ai artelor marțiale la DOJO SPY GYM din municipiul nostru, au susținut examenele pentru centuri. De asemenea, la final au avut parte și de un moment de bucurie: Moș Crăciun i-a vizitat la bradul amenajat în sala de demonstrații, aducându-le, fiecăruia, pe lângă daruri, și binemeritatele diplome ce atestă trecerea examenului, precum și centurile pentru care au „luptat”. 

Administratorul sălii, Lucian Spiridon, declara, pentru „Jurnal giurgiuvean”, că se simte extrem de mândru când vede că munca de aproape jumătate de an este încununată de succes, de către fiecare dintre sportivii săi, mulți dintre ei fiind chiar multipli campioni naționali sau cu rezultate excelente la competițiile internaționale. 

La finalul examenului, pentru a-l impresiona pe Moș Crăciun, copiii au susținut o demonstrație cu o parte dintre cele învățate până acum. 

 

Iată, mai jos, lista completă a celor care au avansat într-un grad superior, după susținerea examenului din seara de sâmbătă, 21 decembrie: 

I. Examen KYU 10

Aron Maria

Axinte Vlad

Badea Andrei

Bălașa Traian

Boboc Darius

Căpraru Erik

Combera Sofia

Daia Sebastian

Dăracă Denis

Dorobanțu Cătălina

Dragomir Kevin

Gheorghe Evelin (cea mai mică sportivă, în vârstă de aproape patru ani)

Goană Andrei

Ion Mihai

Karamyan David

Moldovan Albert

Negrilă Rareș

Pădure Patrik

Pietriș Denis

Preda Andreea

Simion Darius

State Robert

Țăranu Maria

Toma Luca

Trandafir Maria

Vodă Gheorghe

Vodă Larisa

Vodă Lucian

Voicu Alexandra

Zaharia Alexandru 

Zmeu Andrei

Mălureanu Ana Maria

 

II. Examen KYU 9

Bonteanu Ianis

Costandache Andrei

Daia Rareș

Gărăgău Rareș

Gebăilă Radu

Neacșu Adrian

Pascu Marco

Pătrașcu Alexandru

Stănescu Anda

Tan David

Tan Denisa

Buzică Albert

 

III. Examen KYU 8

Dude Antonia

Remuș Alesia

Munteanu Luca

Antone Nicolas

Netejoru Dragoș

Zlate Alexandru

Bolintiș Erik

Iacob David

Toban Mario

Coman Antonia

Titu Cosmin

Neață David

 

IV. Examen KYU 7

Bucăloiu Denis

Căciulan Darius

Cociș Nicoleta

Coman Florin

Geantă Luca

Olăeru Daniel

Pruiu Delia

Sandu Bogdan

Tan Lavinia

Călinoiu Cezar

 

V. Examen KYU 5

Marinescu Adiță

Mirea Andrei

Neagu Daria

Oprică Mario

 

VI. Examen KYU 4

Spiridon Luca

Spiridon Darius

Tonca Fernanda

Croitoru Ana Maria

Țogoe David

Tonca Mario

Tonca Ionuț 

Iancu Selena.

(Jurnal)