AcasăActualitateMeci de infarct, luni seară, pe Arena Națională! FRANȚA- campioana Mondială, eliminată...

Meci de infarct, luni seară, pe Arena Națională! FRANȚA- campioana Mondială, eliminată de la EURO  de Elveția!

După  Croația -Spania, meci încheiat cu scorul de 3-5, cu siguranță cel mai frumos meci văzut probabil în ultimii 20 de ani, la o astfel de competiție, luni, 28 iunie, la ora 22.00 ( ora Bucureștiului), pe Arena Națională s-a disputat Elveția – Franța, un meci de infarct pentru fanii celor două echipe.

După 120 de minute de joc, 3-3 după 90 +6 minute și un prim set de lovituri de departajare, Franța, campioana lumii la Fotbal, a fost eliminată de la EURO 2020 de către Elveția (4-5). Compatrioții simpaticului Asterix, au fost  goniți acasă de ratarea lui Mbappe, la ultima lovitură de la 11 metri a partidei!

Astfel tabloul calificatelor în optimi, până marți seară când se vor disputa ultimele două meciuri din grupe, Anglia – Germania (19:00, la Londra) și Suedia – Ucraina (22:00, la Glasgow) este următorul:

Danemarca, Italia, Cehia ( după ce a învins o mare favorită:  Olanda), Belgia (care a descalificat campioana europeană en titre: Portugalia), Spania și Elveția…

Dar iată care au fost rezultatele înregistrate până acum:

• Țara Galilor – Danemarca  0-4

• Italia – Austria                    2-1

• Olanda – Cehia                   0-2

• Belgia – Portugalia             1-0

• Croația – Spania                 3-5

• Franța – Elveția                   3-3 (4-5 după loviturile de departajare)

Elveția se va  înfrunta  în sferturile de finală cu Spania, vineri, 2 iulie, ora 19.00, la Sankt Petersburg ( Live Video Online pe www.prosport.ro și la TV pe Pro TV).

NOTA

Vă rugăm să folosiți un limbaj decent în comentariile pe care le lasati. Folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii se vor sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit. Site-ul jurnalgiurgiuvean.ro nu răspunde pentru opiniile postate în rubrica de comentarii. Responsabilitatea formulării acestora revine integral autorului comentariului!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com