Clubul Sportiv Aquila Giurgiu a organizat sâmbătă, 7 decembrie 2019, la Sala Polivalentă “Chauncey Hardy” din Giurgiu, OPEN-UL AQUILA 2019 (Competiție Ranking list),o competiție din calendarul sportiv național al Federației Române de Arte-Marțiale, unde au participat aproximativ 400 de sportivi de la 17 cluburi (16 cluburi din țară și un club din Republica Moldova). Competiția s-a desfășurat pe durata a 12 ore fără pauză, pe 3 suprafețe de luptă, la probele Fighting Ne-Waza și Duo Clasic.
14 medalii de aur, 23 de argint şi 13 de bronz, acesta este bilanţul Clubului Sportiv Aquila Giurgiu.
La acest eveniment important, sportivii de la C.S. Aquila Giurgiu, antrenați de dl. Prof. Ion Chelu, au obținut următoarele rezultate:
  •  Medalii de aur -14
    1.Peiculeasa Claudiu   /  -69kg   /  Fighting   /  U21
    2.Radu Andrei   /  -85kg  /  Fighting   /  U21
    3.Tataoană  David  /  -81kg  /  Fighting   /  U18
    4. Birlan Andrei  /  -66kg   /  Fighting   /  U18
    5. Buradel Andrei   /  -73kg   /  Fighting  /  U16
    6. Ristea  Teodora   /  -63kg  /  Fighting  /  U16
    7. Crețu  Marius   /  -50kg   /  Fighting   /  U16
    8. Mihai Ștefan   /  -34kg   /  Fighting   /  U12
    9. Mihai Ștefan   /  -34kg  /  Ne-Waza   /  U12
    10.Gociu Daniel   /  -27kg   /   Fighting   /  U12
    1. Gociu Daniel   /  -27kg   / Ne-Waza   /  U12
    12. Mihai Ștefan   /  -30kg   / Fighting   /  U10
    13. Gociu Daniel  /  -27kg   / Fighting   /  U10
    14. Dumitrăchioaia Octavian   /  -27kg   / Ne-Waza  /  U10
    Medalii de argint – 23
    1. Anculescu Ștefan   /  -77kg  /  Ne-Waza  /  Seniori
    2. Peiculeasa Claudiu   /  -77kg   /  Fighting   /  U21
    3.Țuinea  Răzvan    /  -85kg  /  Fighting   /  U21
    4.Tataoană  David  /  -81kg  /  Fighting   /  U21
    5.Văcaru  Paul  /   -69kg   /  Fighting   /  U21 
    6. Peiculeasa Claudiu   /  -69kg   /  Ne-Waza   /  U21
    7. Radu Andrei   /  -81kg  /  Ne-Waza   /  U18
    8. Vacaru  Paul  /   -66kg   /  Fighting   /  U18 
    9. Radu Andrei   /  -81kg  /  Fighting   /  U18
    10. Birlan Andrei  /  -66kg   /  Ne-Waza   /  U18
    11. Dide Andrei    /  -60kg   /  Ne-Waza   /  U18
    12. Dide Andrei    /  -60kg   /  Fighting   /  U18
    13. Crețu  Marius   /  -55kg   /  Ne-Waza   /  U18
    14. Ristea  Teodora    /  -63kg  /  Ne-Waza   /  U16
    15. Vișan  Alexandra    /  -48kg   /   Fighting   /  U14
    16. Vișan  Alexandra    /  -48kg   / Ne-Waza   /  U14
    17.Spoiala  Ianis  /   -38kg   /  Ne-Waza   /  U14
    18. Spoială  Ianis  /  -38kg  /  Ne-Waza   /  U12
    19. Brezae David    /  -42kg   /  Ne-Waza   /  U12
    20. Capsa Adelin  /  -27kg   / Fighting   /  U12
    21.Tatu Tudor  /  -34kg   /  Fighting   /  U10
    22. Dumitrăchioaia Octavian   /  -27kg   /  Fighting  /  U10
    23. Mihai Ștefan   /  -30kg  /  Ne-Waza   /  U10
    Medalii de bronz -13
    1.Tuinea  Răzvan    /  -81kg  /  Fighting   /  U18
    2.Tuinea  Răzvan    /  -81kg  /  Ne-Waza    /  U18
    3. Văcaru  Paul  /   -66kg   /  Ne-Waza  /  U18
    4. Florea  Teodor   /  -55kg  /  Fighting   /  U18
    5. Crețu  Marius   /  -50kg   /  Fighting   /  U18
    6. Buradel Andrei   /  -73kg   /  Ne-Waza  /  U16
    7. Brezae David    /  -42kg   /  Fighting   /  U14
    8. Spoială  Ianis  /   -38kg   /  Fighting   /  U14
    9. Spoială  Ianis  /   -38kg   /  Fighting   /  U12
    10. Mihai Crina   /  -25kg  /  Fighting /  U12
    11. Mihai Crina   /  -25kg  /  Ne-Waza   /  U12
    12. Capsa Adelin  /  -27kg   / Fighting   /  U10
    13. Tatu  Tudor  /  -34kg   /  Ne-Waza    /  U10
    (Jurnal)