Inter 2019 Valea Dragului (foto) nu a avut milă de Viitorul Puieni în etapa a XI-a, a Ligii a 5-a din seria Sud, umilind-o cu un scor istoric,17-1 (9-1). A fost un joc dominat de fotbaliștii pregătiți de Viorel Rafu care a umilit echipa oaspete.

Prima repriză s-a încheiat cu 9-1 pentru Inter Valea Dragului, dar echipa patronată de Jan Ristea (Rapidistu), în colaborare cu primăria din Valea Dragului a impresionat în partea secundă, când a mai marcat de opt ori. Pentru echipa din Valea Dragului au marcat: Robert Bumbăcaru – 4 goluri, Claudiu Rogojanu – 4 goluri, Luis Bîrlogeanu –  3 goluri, Valentin Rogojanu – 3 goluri, Ionuț Țane 2 goluri, Dumitru Mototolea -1 gol.

Cu toate că este echipă nou înființată, gașca nebună din Valea Dragului a obținut rezultate bune  de la începutul campionatului. Clubul a strâns 27 de puncte în 11 etape având 9 victorii și două înfrângeri și ocupând primul loc în seria Sud la șase lungimi de ocupanta locului secund, AS Prundu.

Rezultatele etapei a 11-a, seria SUD

Fortuna Herești – AS Greaca 2-1

Amicii  Giurgiu – Olimpia Malu 2-3

Litoral Gostinu – Săbărelul Ciocoveni              2-3

PRO Gostinu – Victoria Adunații  Copăceni 2     12-1

Agro Gold Vlad Tepeș – Omerta Stoenești    4-2

Vld Șoimii Ghizdaru – AS Prundu 1-2

Inter Valea Dragului – Viitorul Puieni           17-1

Unirea Frătești –  a stat

Clasament:

1.Inter Valea Dragului 27p

2.AS Prundu 21p

3.Pro Gostinu 20p

4.Litoral Gostinu 19p

5.Amicii Giurgiu 16p

6. Victoria Ad. Copăceni 16p

7.Olimpia Malu 15p

8.AS Greaca 15p

9.Săbărelu Ciocoveni 15p

10.Agro Vlad Țepeș 13p

11.Vld Șoimii Ghizdaru 10p

12.Unirea Frătești 10p

13.Omerta Stoenești 10p

14.Fortuna Herești 9p

15.Viitorul Puieni 4p

Rezultatele etapei a 11-a, seria Nord

Maxima Hobaia II –  Viitorul Tântava II      2-3

ACS Mihai Vodă – CS Buturugeni 6-1

Unirea Cosoba – Tineretul Vadu Lat

Viitorul Goleasca – Unirea Ghimpați         1-4

CS Pădureni – AS Crevedia Mare 4-0

Zmeii Ogrezeni II – Progresul Palanca      1-4

Petrolul Roata  II  –  a stat

Clasament:

1.Viitorul Tântava II 19p

2. Petrolul Roata II 18p

3. Progresul Palanca 18p

4.CS Pădureni 18p

5.AS Crevedia Mare 17p

6. Zmei Ogrezeni II 17p

7.Unirea Ghimpați 16p

8.CS Buturugeni 12p

9. Unirea Cosoba 11p

10.ACS Mihai Vodă 11p

11.Tineretul Vadu Lat 9p

12.Viitorul Goleasca 9p

13. Maxima Hobaia II 3p

(Costel Spînu)