Într-un joc care a contat pentru etapa a X-a a Ligii a 5-a la fotbal, liderul seriei Sud, echipa Inter Valea Dragului a surclasat (6-0 la final, 3-0 la pauza) în deplasare formația Victoria Adunații Copăceni II, la capătul unei partide pe care a dominat-o de la un capăt la altul. Trei meciuri au mai rămas de disputat din turul campionatului, iar fotbaliștii din Valea Dragului sunt considerați revelația competiției.

Pro Gostinu a pierdut al doilea meci al sezonului și odată cu el locul secund în clasament. Maxima Hobaia a fost umilită de Petrolul Roata II cu un scor de curtea şcolii.

REZULTATELE  ETAPEI A X-A ȘI CLASAMENTELE CELOR DOUĂ SERII

SERIA SUD

Omerta Stoenești – Fortuna Herești                  3-2

AS Greaca – Amicii Giurgiu                                2-2

Olimpia Malu – Litoral Gostinu 3-4

Săbărelul Ciocoveni –  PRO Gostinu                  2-0

AS Prundu – Agro Gold Vlad Tepeș                    5-2

Viitorul Puieni – Unirea Frătești 1-4

Victoria Adunații Copăceni 2 – Inter Valea Dragului 0-6

VLD Șoimii Ghizdaru  –    stă

CLASAMENT

1.Inter Valea Dragului 24p

2.Litoral Gostinu 19p

3.AS Prundu 18p

4.Pro Gostinu 17p

5.AMICII  Giurgiu 16p

6.Victoria Adunații Copăceni  16p

7.AS Greaca 15p

8.Săbărelu Ciocoveni 12p

9.Vld Șoimii Ghizdaru 10p

10. Agro Gold Vlad Țepeș 10p

11.Unirea Frătești 10p

12.Omerta Stoenești 10p

13.Olimpia Malu 9p

14.Fortuna Herești 6p

15.Viitorul Puieni 4p

SERIA NORD

Viitorul Tântava II –  Zmeii Ogrezeni II       3-4

Progresul Palanca – CS Pădureni 2-4

AS Crevedia Mare – Viitorul Goleasca       3-1

Unirea Ghimpați – Unirea Cosoba 3-2

Tineretul Vadu Lat – ACS Mihai Vodă         3-3

Petrolul Roata II – Maxima Hobaia II          7-1

AS  Buturugeni      –     stă

CLASAMENT

1.Petrolul Roata II 18p

2.AS Crevedia Mare 17p

3.Zmeii Ogrezeni II 17p

4.Viitorul Tântava II 16p

5.Progresul Palanca 15p

6.CS Pădureni 9 15p

7.Unirea Ghimpați 13p

8.CS Buturugeni 12p

9.Unirea Cosoba 11p

10.Tineretul Vadu Lat 9p

11.Viitorul Goleasca 9p

12.ACS Mihai Vodă           8p

13.Maxima Hobaia II 3p

(Costel Spînu)