Gaz Metan Mediaș s-a impus în fața Astrei Giurgiu, scor 2-1, în primul duel al zilei din play-out-ul Ligii 1 la Fotbal,  etapa a 7-a.

Gazdele au deschis scorul în minutul 60 prin Horșia. Oaspeții au egalat în minutul 89 prin Montini.În minutul 90 +1, Morar aduce victoria celor din Mediaș.Oaspeții au rămas în inferioritate numerică încă din minutul 41, când Crepulja l-a faultat pe Valente și a văzut cel de-al doilea cartonaș galben. La pauză, tabela a indicat scorul de 0-0.

După acest eșec Eugen Neagoe, probabil i se va spune ”OUT” de la echipa Astra! Giurgiuvenii au găsit rapid un înlocuitor: Ionuț Badea, fostul antrenor al lui FC Argeș.

De-a lungul carierei, tehnicianul le-a mai antrenat pe Concordia Chiajna, Oțelul, FC Brașov, U. Cluj și Internațional Curtea de Argeș.