Partidele din runda a noua a Ligii a 5-a au fost programate duminică, 31 octombrie, de la ora 11,00. În etapa a IX -a, cea a surprizelor, Valea Dragului a câștigat pe terenul celor de la Pro Gostinu, scor 7-1.

9-0 este scorul cu care echipa de fotbal din liga a cincea, Viitorul Puieni a fost umilită de Șoimii Ghizdaru. După meci, umiliții au depus o contestație pentru substituire.

Săbărelul Ciocoveni a reușit un egal, 4 – 4, pe teren propriu cu Olimpia Malu. Nemulțumiți de rezultat, cei din Ciocoveni au depus după meci o contestație, crezând că poate i- a prins pe vizitatori cu jucători pe fals.

Rezultatele etapei a 9-a, Liga 5, seria Nord

Petrolul Roata II – Viitorul Tântava II 0-1

Maxima Hobaia II – CS Buturugeni 3-5

ACS Mihai  Vodă – Unirea Ghimpați 1-1

Unirea Cosoba – AS Crevedia  Mare        0-0

Viitorul Goleasca – Progresul Palanca     4-2

CS Pădureni- Zmeii Ogrezeni II               4-3

Tineretul Vadu Lat-   stă

CLASAMENT

1.Viitorul Tântava II 16p

2.Petrolul Roata II 15p

3.Progresul Palanca 15p

4.AS Crevedia Mare 14p

5.Zmeii Ogrezeni II 14p

6.CS Buturugeni 12p

7.CS Pădureni 12p

8.Unirea Cosoba 11p

9.Unirea Ghimpați 10p

10.Viitorul Goleasca 9p

11.Tineretul Vadu Lat 8p

12.ACS Mihai Vodă 7p

13.Maxima Hobaia II 3p

Rezultatele etapei a 9-a, Liga 5, seria Sud

Fortuna Herești – AS Prundu                1-2

Amicii  Giurgiu – Omerta Stoenești           6-1

Litoral Gostinu – AS Greaca                   2-1

Săbărelul Ciocoveni – Olimpia Malu       4-4  Contestație

Unirea Frătești – Victoria Adunații Copăceni II    4-2

Vlad Șoimii Ghizdaru – Viitorul Puieni       9-0  Contestație

PRO Gostinu – Inter Valea Dragului            1-7

Agro Gold Vlad Țepeș               stă

CLASAMENT

1.Inter Valea DRAGULUI 21p

2.PRO Gostinu 17p

3.Litoral Gostinu 16p

4.Victoria Adunații Copăceni  16p

5.Amicii Giurgiu 15p

6.AS Prundu 15p

7.AS Greaca 14p

8.Agro Vlad Țepeș              10p

9.Olimpia  Malu 9p

10.Săbărelu Ciocoveni 9p

11.Vlad Șoimii Ghizdaru 7p

12.Unirea Frătești 7p

13.Omerta Stoenești 7p

14.Fortuna Herești         6p

15.Viitorul Puieni 4p

(Costel Spînu)