Fotbalul judeţean din Liga a IV-a a trecut de etapa a III-a. Unul din meciurile interesante ale Ligii a IV-a la fotbal s-a disputat la Giurgiu între echipa Dunărea din localitate şi Voința Slobozia.

După un joc modest, gazdele s-au impus meritat, cu scorul de 3-0, la pauză 1-0.

La Izvoarele, confruntarea orgoliilor dintre echipa locală Unirea și Energia Remuș s-a încheiat cu o umilință pentru amfitrioni, ce au pierdut drastic, scor 0-8.

Din păcate echipa din Izvoarele deține „lanterna roșie” din seria Sud, fără nicio agoniseală în cele trei etape scurse, având 23 de goluri primite și 0 marcate.

Real Drăgăneasca a produs surpriza etapei, reușind să învingă pe teren propriu echipa Viitorul Tântava (locul secund în seria Nord), cu  scorul de 2-0.

În rest, au fost victorii mai mult sau mai puţin aşteptate pentru MV Călugăreni, Maxima Hobaia şi Real Colibași.

Rezultatele etapei a treia Seria Sud:

Voința Daia – Victoria Adunații Copăceni  0-2

M. V. Călugăreni – Dunărea Oinacu          1-0

Real Colibași – Argelul Hotarele                2-1

Gloria Comana – Giganții Vărăști             1-6

Dunărea  Giurgiu –  Voința Slobozia          3-0

Unirea Izvoarele – Energia Remuș           0-8

CLASAMENT:

1. Victoria Adunații Copăceni 9p

2. Energia Remuș     7p

3. Dunărea  Giurgiu     7p

4. M. V. Călugăreni     7p

5. Giganții Vărăști     6p

6. Voința Slobozia     6p

7. Voința Daia      3p

8. Dunărea Oinacu     3p

9. Real Colibași     3p

10. Argeșul Hotarele     1p

11. Viitorul Vedea     0p

12.Gloria Comana     0p

13. Unirea Izvoarele     0p

Rezultatele etapei a treia Seria Nord:

Petrolul Roata –  Inter Zorile    1-1

AFC Singureni- AS Podul Doamnei     amânat

Zmeii Ogrezeni – FC Bolintin Malu Spart     1-3

AS Iepurești – Maxima  Hobaia        1-3

Real Drăgăneasca – Viitorul Tântava      2-0

Argeșul Mihăilești – Luceafărul Trestieni      6-0

Avântul  Florești – FC Bolintin Deal       4-3

CLASAMENT:

1. Argeșul Mihăilești 9p

2. Viitorul Tântava 6p

3. AFC Singureni 6p

4. FC Bolintin Malu Spart 6p

5. Maxima Hobaia 6p

6. Avântul Florești 6p

7. Inter Zorile  4p

8. Real Drăgăneasca 4p

9. Petrolul Roata 4p

10. Luceafărul Trestieni 3p

11. AS Iepurești 3p

12. FC Bolintin Deal 1p

13. AS Podul Doamnei 0p

14. Zmeii Ogrezeni   0p

(Costel Spînu)

(Costel Nicolae – foto)