În etapa a 14-a a Ligii a IV-a la fotbal formațiile giurgiuvene clasate pe podium s-au impus fără emoţii. În Seria Sud, primele trei clasate au obţinut victorii.
Victoria Adunații Copăceni reuşind o victorie categorică, 7-1  în deplasarea de la Unirea Izvoarele. Cu același rezultat, Energia Remuș a râs de MV Călugăreni.
Tot cu 7-1 a învins în deplasare și prima clasată din seria Sud, Spicul Izvoru în meciul cu Progresul Valea Dragului.
Liderul seriei Nord, Argeșul Mihăilești,a obținut greu trei puncte pe teren propriu cu Avăntul Florești, scor 2-1.
Rezultate Liga a 4-a Giurgiu, Seria Sud, etapa 14
M. V. Călugăreni– Energia Remuș                  1– 7
Dunărea Giurgiu – Dunărea Oinacu                4 –1
Progresul Valea Dragului – Spicul Izvoru        1– 7 
Gloria Comana- Real Colibași                         4– 0
Giganții Vărăști – Viitorul Vedea                        4 – 2 
AS Prundu –  Voința Daia                                  4 – 1
Unirea Izvoarele –  Victoria  Adunații Copăceni 1 – 7
Voința Slobozia – Argeșul Hotarele                    3 – 1.
Clasament:
1. Spicul Izvoru                         34p 
2. Victoria Adunații Copăceni   34p
3. Energia Remuș                    33p; 
4.Dunărea Giurgiu                    30p; 
5. Giganții Vărăști                     29p; 
6. Argeșul Hotarele                  29p; 
7. Voința Daia                          23p
8. Voința Slobozia                   18p; 
9. AS Prundu                           16p; 
10. Progresul Valea Dragului 15 p; 
11. Gloria Comana                  13p; 
12. Real Colibași                     11p; 
13. Unirea Izvoarele                11p; 
14. Dunărea Oinacu                10p;
15. Viitorul Vedea                    10p; 
16. MV Călugăreni                  1p;
Rezultate Liga a 4-a Giurgiu, Seria Nord, etapa 14
Maxima Hobaia –  AFC Singureni Real         2 – 6
Real Drăgăneasca – Petrolul Roata              3 –3
Rapid Clejani – FC Bolintin Dea                    2 – 3
Viitorul Tîntava – AS Iepurești                       4 – 0
Argeșul  Mihăilești–  Avântul Florești              2 – 1
FC Bolintin Malu Spart– AS Podul Doamnei 7 – 1
Silver Inter Zorile– Unirea Cosoba                7 – 2
Luceafărul Treistieni – Zmeii Ogrezeni          2 – 2.
Clasament:
1.Argeșul Mihăilești        40p
2.AFC Singureni             31p
3.FC Bolintin Malu Spart 31p
4.Viitorul Tîntava             31p
5.FC Bolintin Dea            26p 
6.Avântul Florești              22p
7.Maxima Hobaia             20p
8.Luceafărul Treistieni      20p
9.Petrolul Roata               19p
10.Rapid Clejani              17p
11.Zmeii Ogrezeni            15p    
12.Real Drăgăneasca      14p
13.Silver Inter Zorile         9p
14.AS Iepurești                 9p
15.Unirea Cosoba            8p 
16.AS Podul Doamnei      5p
Echipa Podul Doamnei a fost penalizată cu 2 puncte pentru folosirea de jucători în stare de substituire 17.09.2019.
(Jurnal)