AcasăActualitateDunărea Giurgiu, eliminată dramatic de Maxima Hobaia din semifinala Ligii a 4-a,...

Dunărea Giurgiu, eliminată dramatic de Maxima Hobaia din semifinala Ligii a 4-a, după loviturile de departajare!

Dunărea Giurgiu a fost eliminată sâmbătă de formația Maxima Hobaia, după loviturile de departajare (1-1 în timpul regulamentar, 4-5 la loviturile de departajare) și merge în finala Ligii a 4-a pentru desemnarea campioanei județului Giurgiu, la fotbal.Desfășurată, sâmbătă, pe stadionul din Port-Giurgiu, întâlnirea dintre Dunărea Giurgiu și Maxima Hobaia a oferit puțin spectacol.

Primul gol al partidei a fost marcat de cei din Hobaia în minutul 46 prin I. Marin. Egalarea giurgiuvenilor a venit un sfert de oră mai târziu prin Blaga.

Au marcat la loviturile de departajare: Dima, Florescu, Vrabie – Ionică, Lazăr, Stănescu, Neagu. Au ratat: Blaga, Văduva, Pascu – I. Marin, Antonescu

DUNĂREA: Văduva – Florescu, Dapcea, Bechir, Gheorghe (83 Mina) – Pascu, Clinchevici, Dima – Dăianu (64 Zlate), Vrabie, Blaga.
Antrenor: Dorian Gârlea

MAXIMA: Duța – Lazăr, Stănescu, Ionică, Păun – Derdene, Neagu – Constantin (62 Antonescu), Nicolescu, Pârvu – I. Marin.
Antrenor: Petrişor Păunescu

Victoria Adunații Copăceni a învins în cea de-a doua semifinală cu scorul de 6-1 pe Spicul Izvoru. Această partidă a fost întreruptă sâmbătă în minutul 51 la scorul de 2-0 pentru Adunații Copăceni, din cauza ploii și a continuat duminică de la ora 12:00.

NOTA

Vă rugăm să folosiți un limbaj decent în comentariile pe care le lasati. Folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afisarea de anunturi publicitare, precum si jigniri, trivialitati, injurii se vor sanctiona prin cenzurarea partiala a comentariului, stergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit. Site-ul jurnalgiurgiuvean.ro nu răspunde pentru opiniile postate în rubrica de comentarii. Responsabilitatea formulării acestora revine integral autorului comentariului!